Z szeroką ofertą maszyn Pronar do zimowego utrzymania dróg żadna zima nie będzie straszna. Nowa piaskarko-solarka, odśnieżarka, posypywarka czy pług odśnieżny na pewno się przyda, biorąc pod uwagę fakt, że w zakładach gospodarki komunalnej, zarządach dróg i firmach zajmujących się zimowym utrzymaniem dróg prowadzona jest sukcesywna wymiana starego wyeksploatowanego sprzętu. Przy opadach śniegu jakie mieliśmy ostatnio w Polsce nowy pług przyda się także do odśnieżania dużej posesji czy gospodarstwa.

Odlodzenie i odśnieżanie powierzchni chodników, dróg, placów, parków, nieruchomości, przystanków należy do czynności, które trzeba wykonać zgodnie z ustawą o utrzymaniu porządku i czystości w gminach, jeśli chcemy uniknąć późniejszych konsekwencji.

Śnieg najlepiej zgarniać gdy jest lekki, nie ubity, nie ma brył lodowych. Kilkudniowy, kilkuwarstwowy śnieg jest trudniejszy do usunięcia, a jeśli dodatkowo są w nim zmarznięte bryły lodu, wówczas trzeba użyć naprawdę mocnego sprzętu, by go usunąć. Dlatego każdy, kto ma choć kawałek terenu, powinien uzbroić się w odpowiednie narzędzia ułatwiające jego zebranie i odśnieżenie. Pronar oferuje kilkadziesiąt modeli sprzętu do zimowego utrzymania dróg i chodników dopasowanych do indywidualnych potrzeb:

Pronar

Posypywarka samozaładowcza:

Pronar

Posypywarka ciągniona:

Posypywarka PRONAR PS250

Posypywarka zawieszana: