O nas

Pronar to firma założona przed 35 laty w niewielkiej, podlaskiej miejscowości. Nazwa wzięła się z połączenia dwóch słów: „Pro” – pochodzące ze słowa produkcja, a „Nar” – pochodzące z nazwy miejscowości Narew, w której to firma powstała. Od początku istnienia marki Pronar właścicielom przyświecała idea stworzenia możliwie samowystarczalnego przedsiębiorstwa produkcyjnego o różnorodnych profilach działalności.

Dziś firma liczy ponad 3000 pracowników oraz posiada 9 nowoczesnych fabryk, w których każdego miesiąca przetwarzane jest ponad 10 000 ton stali. Pronar jest niekwestionowanym liderem w produkcji i sprzedaży maszyn i urządzeń przeznaczonych dla rolnictwa, branży komunalnej, recyklingowej czy transportowej z ponad 50% udziałem w rynku krajowym.

Na tym jednak oferta marki Pronar się nie kończy. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu oraz ciężkiej pracy firma jest także producentem elementów pneumatyki i hydrauliki siłowej, osi oraz układów zawieszenia do przyczep, profili burtowych, elementów z tworzyw sztucznych, które stosuje nie tylko w swoich maszynach, ale także w urządzeniach pozostałych, światowych producentów. Warto także dodać, że od przeszło 25 lat Pronar wytwarza koła tarczowe do maszyn wolnobieżnych zajmując pierwsze miejsce w Europie oraz drugie na świecie wśród pozostałych, światowych koncernów.

35-letnie doświadczenie, zaangażowanie, innowacyjność, nowoczesność oraz najwyższa jakość sprawiły, że produkty Pronar-u konkurują na rynkach międzynarodowych i z sukcesem je zdobywają. Doskonale rozwinięta sieć dealerska obecna jest nie tylko we wszystkich krajach Unii Europejskiej, ale na niemal wszystkich kontynentach świata – Australii i Nowej Zelandii, Afryce, Azji, Ameryce Północnej i Południowej.

mapa-właściwa

Od początku swojego istnienia firma w 100% oparta jest na polskim kapitale, stale rozwijając się i inwestując w unikalne na skalę europejską rozwiązania produkcyjne i technologiczne wyłącznie po to, aby każdego dnia stawać się możliwie niezależnym oraz samowystarczalnym przedsiębiorstwem.

Aby sprostać temu zadaniu, w 2014 roku otwarte zostało własne Centrum Badawczo-Rozwojowe. To właśnie tam trwają prace nad nowymi maszynami, tam na ponad 70 sposobów bada się nie tylko wytrzymałość, ale także jakość i precyzję nowych rozwiązań technicznych. Także tam weryfikowane są wszelkie towary i surowce niezbędne podczas tworzenia wszystkich maszyn. O tę najwyższą możliwą jakość produktów marki Pronar każdego dnia dba ponad 200 konstruktorów i inżynierów.

Marka Pronar każdego dnia wyznacza nowe trendy rynkowe nie tylko w technice rolniczej, ale także w komunalnej i recyklingowej. Dzięki temu firma stała się pionierem w zakresie technologii i inicjatorem wielu zmian dla całej branży produkcyjnej. Wszystko to realizowane jest w harmonii z otoczeniem i środowiskiem – w myśl hasła: „Technika dla natury”.