Koła tarczowe – Technologia


Nasz Dział Badań i Rozwoju jest w stanie przygotować koło dopasowane do indywidualnych potrzeb klienta. Dzięki zastosowaniu zaawansowanych technik projektowania trójwymiarowego jesteśmy w stanie zaproponować najbardziej optymalne rozwiązania.
Doświadczenie kadry wspomagane komputerową techniką 3D umożliwia określenie wytrzymałości konstrukcji, zredukowanie zużycia materiału i dopasowanie projektu koła do warunków w jakich będzie ono wykorzystywane. Dbałość o jak najwyższą jakość produktu oraz determinacja w działaniu pozwala nam sprostać najbardziej wymagającym klientom.
Wysoka jakość oraz stuprocentowa powtarzalność produkowanych kół, potwierdzona certyfikatem ISO 9001, jest możliwa dzięki opracowaniu skomplikowanej technologii profilowania.
Produkcja obręczy odbywa się na zautomatyzowanych liniach profilowania. Jesteśmy jedną z nielicznych firm, która wykonuje obręcze o szerokości 36” z jednego pasa blachy o grubości do 10mm.
Spawanie obręczy odbywa się na specjalnych, w pełni zautomatyzowanych urządzeniach. Obrzeża są łączone metodą plazmową, co gwarantuje bardzo wysoką jakość spoin.
Wstępny kształt tarczy jest wycinany na wypalarce plazmowej sterowanej numerycznie, co pozwala na optymalne wykorzystanie arkusza blachy i wycięcie najbardziej skomplikowanych kształtów.
Spawanie tarczy z obręczą odbywa się na automatycznych obrotnikach spawalniczych z zastosowaniem nowoczesnej, wysoko wydajnej metody.

Do przygotowania powierzchni przed malowaniem stosowana jest obróbka strumieniowo – ścierna a następnie podkład kataforetyczny. Dzięki temu wyroby firmy posiadają doskonałą odporność korozyjną potwierdzoną badaniami w komorze z atmosferą mgły solnej.
Koła są malowane w całkowicie zautomatyzowanej i eko- logicznej malarni poprzez elektrostatyczne i tribostatyczne napylanie proszkami farb. Dzięki automatycznemu, zintegrowanemu systemowi kabin i filtrów jest możliwe pomalowanie produktu w każdym, mieszczącym się w katalogu RAL kolorze.

Nasze produkty spełniają światowe i europejskie normy jakości. Na każdym etapie poczynając od fazy projektowania, zakupu materiałów, poprzez produkcję, aż do procesu pakowania i wysyłki gotowych Kół, przestrzegane są rygorystyczne zasady zarządzania jakością.
Jakość produkowanych przez nas kół jest cyklicznie weryfikowana w naszym laboratorium, wyposażonym w nowoczesne urządzenia. Naszym celem jest jak najwyższy poziom zadowolenia klientów z użytkowania najwyższej jakości kół.
Produkowane przez nas koła spełniają międzynarodowe wymagania ETRTO, EUWA oraz ISO.
Rozwój technologiczny, inżynieria i badania leżą u podstaw sukcesu Wydziału Kół Tarczowych firmy Pronar. Nasi klienci wiedzą, że mogą zwrócić się do nas z najtrudniejszym problemem, a nasi inżynierowie znajdą dla niego rozwiązanie. W naszej firmie powiedzenie „odkrywanie koła” nabiera zupełnie nowego znaczenia.
W dziale inżynieryjnym zatrudnionych jest 25 osób. W chwili obecnej posiadamy opracowanych prawie 8000 projektów kół.
Pronar jest jedną z nielicznych firm produkujących własne linie do profilowania obręczy. Najnowocześniejsza linia do profilowania dużych obręczy w całości zaprojektowana i zbudowana przez inżynierów firmy Pronar jest w stanie profilować obręcze do szerokości 36” z jednego pasa blachy o grubości 10mm.
Wszystkie elementy profilarek obręczy oraz tłoczniki do produkcji tarcz są projektowane i wykonywane przez naszych inżynierów, co znacznie skraca czas oczekiwania klienta na wykonanie koła według projektu indywidualnego.