Koła tarczowe – Zastosowania


Dzisiejsze rolnictwo jest wysoce zmechanizowane. Duża różnorodność stosowanych urządzeń wymaga od ich producentów używania Kół dopasowanych do specyficznych warunków pracy oraz wysokich wymagań klienta co do ich trwałości, jakości a często również uniwersalności. Wydział Kół Tarczowych wychodzi naprzeciw tym wymaganiom i oferuje koła do ciągników, kombajnów, opryskiwaczy, przyczep rolniczych, wąskie koła do upraw rzędowych i wiele innych.

W naszej ofercie znajdują się zarówno koła spawane jak i skręcane, dające odbiorcy końcowemu dopasowanie koła do jego indywidualnych potrzeb.

Wydział Kół Tarczowych oferuje koła o średnicy od 12” do 54” oraz o szerokościach od 4,25” do 36” z blach o grubości do 10mm.

Nasza wysoka jakość oraz szeroka gama oferowanych Kół znalazła uznanie w oczach wielu polskich jak i  światowych producentów maszyn rolniczych.

Maszyny pracujące w leśnictwie używane są w bardzo wymagających warunkach. Stosowane w nich koła muszą oferować wysokie nośności oraz dużą wytrzymałością na przeciążenia. Koła produkowane przez Wydział Kół Tarczowych są projektowane we współpracy z czołowymi producentami opon do zastosowań leśnych tak by zaoferować użytkownikowi końcowemu rozwiązania spełniające najwyższe wymagania.

W kołach leśnych stosuje się obręcze oraz tarcze z blach o zwiększonej grubości. Wśród typowych rozwiązań stosowanych w kołach dla leśnictwa są obrzeża wzmacniane prętem stalowym oraz osłony wentyla w postaci mufy.

Maszyny budowlane wymagają Kół o wysokiej jakości wykonania i znacznej wytrzymałości. Wydział Kół Tarczowych oferuje koła jedno elementowe do zastosowań w budownictwie. Dzięki bliskiej współpracy z czołowymi producentami opon nasze koła są dopasowane do szczególnych wymagań maszyn inżynieryjnych takich jak ładowarki, walce drogowe, ciągniki budowlane.