24 lipca br. do grona partnerów programu SSAB Hardox In My Body (HIMB) dołączyła firma Pronar z Narwi. Pronar jest w Polsce liderem w produkcji i sprzedaży sprzętu rolniczego, rolniczych przyczep, nowoczesnych maszyn recyklingowych i komunalnych. Spółka posiada 7 fabryk i zatrudnia ponad 2,2 tys. pracowników. Oprócz wyrobów gotowych produkuje się w nich elementy pneumatyki i hydrauliki, burty, osie, przekładnie, układy jezdne, a także koła tarczowe do maszyn wolnobieżnych (trzecie miejsce na świecie)

Certyfikacja w programie HIMB stanowi potwierdzenie wysokiej jakości produktów wytwarzanych przy użyciu trudnościeralnej blachy Hardox z SSAB – wysoko wyspecjalizowanego koncernu hutniczego o globalnym zasięgu zajmującego się rozwojem stali o wysokiej wytrzymałości.

Pronar już od kilkunastu lat współpracuje z firmą SSAB, korzystając z oferty stali specjalnych pochodzących ze szwedzkich hut. To właśnie trudnościeralne blachy Hardox znalazły zastosowanie w skrzyniach ładunkowych i zabudowach przyczep PRONAR. Zastosowanie stali Hardox w podłodze i burtach bocznych skrzyń przyczep z serii T679 oraz T701 pozwoliło zwiększyć trwałość i wytrzymałość maszyn, a także zwiększyć ich ładowność dzięki mniejszej masie. Symbol Hardox in My Body umieszczany od teraz na wyżej wymienionych przyczepach będzie potwierdzał, że do ich wykonania użyto oryginalnej blachy Hardox produkowanej przez SSAB. Dla klientów końcowych to gwarancja wysokiej jakości wyrobów.

Udział w programie HIMB oznacza dla partnerów SSAB dodatkowe wsparcie projektowe i marketingowe, możliwość realizacji wspólnych projektów rozwojowych oraz priorytetowy dostęp do pomocy technicznej. SSAB oferuje szkolenia techniczne dostosowane do potrzeb klienta. W przypadku PRONAR, firmy posiadającej własne Centrum Badawczo-Rozwojowe, stwarza to szerokie możliwości wspólnej pracy nad projektami nowych, innowacyjnych konstrukcji bazujących na stalach o wysokiej wytrzymałości i odporności na ścieranie.

Więcej o programie HIMB: https://www.ssab.pl/produkty/marki/hardox/hardox-in-my-body