W piątek, 27 listopada na terenie siemiatyckiego oddziału firmy Pronar odbyło się posiedzenie Podlaskiego Stowarzyszenia Gmin. Podczas spotkania rozmawiano na temat wspólnego pozyskiwania środków unijnych z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Uczestnicy zwiedzili zakład i mieli okazję spotkać się z załogą oraz właścicielem spółki.

Podczas zebrania Sergiusz Martyniuk otrzymał od starosty, Jana Zalewskiego, specjalnie przygotowany grawerton – symboliczne podziękowanie „Za współpracę w kształtowaniu rozwoju lokalnego rynku pracy oraz tworzenie miejsc pracy na rzecz poprawy sytuacji osób bezrobotnych w powiecie siemiatyckim”.
Spotkanie-Siemiatycze-2015_15

Natomiast burmistrz Miasta Siemiatycze Piotr Siniakowicz wręczył Prezesowi Sergiuszowi Martyniukowi medal z okazji 25 lat samorządu terytorialnego. Wręczając medal Burmistrz Miasta Siemiatycze podkreślił zaangażowanie Prezesa Pronar Sp. z o.o. w budowę zakładu w Siemiatyczach. Burmistrz Siemiatycz zaznaczył, że powstanie zakładu Pronar Sp. z o.o. w Siemiatyczach stworzyło nowe możliwości zatrudnienia, przyczyniło się do ograniczenia bezrobocia i rozwoju miasta.

Spotkanie-Siemiatycze-2015_16

Podczas debaty Prezes Pronaru dziękował staroście Janowi Zalewskiemu, burmistrzom i wójtom za dotychczasową współpracę oraz zwrócił się do zachęcania młodzieży, by kształciła się w konkretnych zawodach. „Prawdziwych fachowców do solidnej pracy ciągle potrzeba, między innymi w siemiatyckim zakładzie” – mówił prezes „Pronaru”.

Zapraszamy do fotogalerii: