2900 wystawców z 53 krajów świata – wśród nich PRONAR – lider branży pochodzący z Podlasia. Targi Agritechnika w Hanowerze to najważniejsze wydarzenie branżowe, które za każdym razem przyciąga setki tysięcy odwiedzających. Skupia też uwagę najważniejszych mediów. Nasza ekspozycja nie zmieściła się na tylko jednym stoisku. Odwiedzający mogli zobaczyć produkty z Narwi aż na trzech wystawach. Specjalnie dla nich przygotowaliśmy nie tylko dobrze znane produkty, ale też zupełne nowości.

Wideo relacja

Premierą, która budziła duże zainteresowanie wśród odwiedzających targów, była przyczepa PRONAR T701HP. To nowa samowyładowcza przyczepa Half-Pipe o pojemności 12,5 m3 (z możliwością powiększenia aż do 22 m3). Została opracowana do pracy w trudnych warunkach. Jest niezwykle wytrzymała dzięki wykonaniu ze specjalnej blachy typu Hardox 450 o grubości 6 mm i o wysokich parametrach ścieralności. Dużym udogodnieniem jest zwiększający się przekrój skrzyni w kierunku wyładunku. Dzięki temu unika się klejenia ziemi czy piachu oraz klinowania ładunku. Z wysypem bez problemu radzi sobie potężny teleskopowy cylinder, który potrzebuje tylko 30 sekund, aby podnieść całą skrzynię do 55°. Komfort użytkowania poprawia amortyzowany dyszel będący elementem wyposażenia podstawowego.

Kolejną nowością jest zmodernizowany rozrzutnik PRONAR N262/1 wyposażony w skrętną oś oraz wzmocnione klapę oraz zasuwę. Na targach w Hanowerze pojawiła się także przyczepa hakowa PRONAR T286 z nową, uniwersalną platformą kontenerową. Oprócz nich odwiedzający nasze stoiska mogli zobaczyć niezwykle atrakcyjne malowania przyczepy samozaładowczej do bel PRONAR TB4 i kosiarki dyskowej PRONAR PDF300C. W Niemczech zaprezentowaliśmy też niezwykle popularną na tym rynku przyczepę dwuosiową PRONAR T680.


Odwiedzający z zaciekawieniem oglądali asortyment wyrobów Wydziału Kół Tarczowych i Wydziału Produkcji Osi, a także borty i elementy pneumatyczne oraz hydrauliczne. Doceniali ogromne możliwości produkcyjne oraz możliwość dokładnego dopasowania oferty do swoich potrzeb.

Tegoroczne targi Agritechnika w Hanowerze po raz kolejny pokazują, że w 100 proc. polska marka PRONAR to dla wielu zagranicznych klientów synonim jakości. Ci zarówno nowi jak i obecni potwierdzali to w licznych rozmowach z naszymi przedstawicielami. Dzięki temu z jeszcze większym optymizmem możemy planować naszą międzynarodową ekspansję, która już teraz obejmuje swoim zasięgiem 60 krajów.