W dniach 13-16 września w stolicy Bretanii –  Rennes  (Francja) odbyły się targi SPACE. Dla branży rolniczej jest to główne wydarzenie w północno-zachodniej części kraju, uznawane też za jedno z najważniejszych w całej Francji.

Na targach obecni byli światowi liderzy produkcji maszyn rolniczych. Nie mogło więc także zabraknąć Pronaru, który zaprezentował nową przyczepę skorupową T700XL. Cieszyła się ona ogromnym zainteresowaniem gości imprezy. Na stoisku Pronaru pokazano również: przyczepę hakową T286, rozrzutnik NV161/4 oraz przyczepę belową T026M wraz z zestawem maszyn zielonkowych: kosiarką PDT300, przetrząsaczem PWP530 i owijarką Z245. Zestaw tych maszyn przyciągnął uwagę francuskich rolników, którzy preferują wysokowydajny sprzęt ze względu na większy średni areał gospodarstw niż w Polsce. Rozrzutnik NV161/4 zyskał pochlebne opinie za innowacyjność konstrukcji, dobrą jakość wykonania oraz bogate wyposażenie. W krajach Europy Zachodniej  przyczepy hakowe są częściej wykorzystywane niż inne maszyny tego typu, dlatego T286 jest już doskonale znana na francuskim rynku. Cieszy się tam uznaniem i dobrymi opiniami wśród użytkowników.

Stoisko Pronaru przyciągnęło setki odwiedzających, zainteresowanych maszynami z Polski,  co pozwoliło na kontakt z potencjalnymi nowymi kontrahentami.