Jak zakłady MBP odnajdą się w rzeczywistości gospodarki o obiegu zamkniętym? Co dalej z dofinansowaniami dla tych instalacji? Czy możliwe jest przekształcenie RIPOK-ów MBP w Regionalne Centra Recyklingu (RCR)?- te i inne tematy były poruszane podczas majowej konferencji Abrys, która rozpoczęła się 30 maja w Białowieży.

W ramach wyjazdu studyjnego uczestnicy konferencji zwiedzili samo serce naszej firmy – Fabrykę nr 2 w Narwi, gdzie mogli zobaczyć wystawę sprzętu rolniczego komunalnego i recyklingowego Pronar. W nowoczesnym Centrum Badawczo – Rozwojowym Pronar obejrzeli urządzenia, które na co dzień wykorzystywane są do badania i testowania produkowanych maszyn.

Gościem honorowym konferencji był Marszałek Województwa Podlaskiego Jerzy Leszczyński, który w swojej prezentacji ”Innowacyjne Podlaskie” niejednokrotnie podkreślał, jak istotny dla rozwoju naszego województwa jest rozwój lokalnych przedsiębiorstw takich jak Pronar. W swoim przemówieniu Prezes firmy Pan Sergiusz Martyniuk przedstawił uczestnikom strategię rozwoju linii produktów do gospodarki odpadami i recyklingu oraz opowiedział o najbliższych planach inwestycyjnych spółki, zarówno w zakresie infrastruktury, polityki zatrudnienia i kierunków produkcji.

Na koniec uczestnicy mieli okazję obejrzeć premierę najnowszej produkcji filmowej Pronaru – „Mobilny przesiewacz bębnowy- jak to jest zrobione”

Po zakończeniu wykładu wszyscy udali się na uroczysty obiad.

Wszystkim uczestnikom konferencji dziękujemy za udział.

Zapraszamy do galerii zdjęć: