26. września w Centrum Badawczo-Rozwojowym Pronaru odbyło się szkolenie zorganizowane przez firmę SSAB – dostawcę trudnościeralnej stali Hardox. Wzięło w nim udział kilkudziesięciu pracowników firmy z Narwi.

Z pierwszej części szkolenia uczestnicy dowiedzieli się więcej o firmie SSAB. Prelegenci przedstawili zakres działalności, opowiedzieli o hutach i jak wygląda w nich produkcja. Druga część była już przeznaczona głównie dla technologów i konstruktorów. Pracownicy SSAB opowiedzieli o praktycznych aspektach wykorzystywania trudnościeralnej stali Hardox. Poruszono szeroki wachlarz tematów – od konstruowania lżejszych maszyn z jej wykorzystaniem, przez składowanie i wreszcie obróbkę.

Szkolenie SSAB to jeden z elementów współpracy z firmą Pronar, która jest partnerem programu Hardox In My Body (HIMB). Dodatkowa wiedza pozwoli w jeszcze efektywniejszy sposób wykorzystać zalety stali trudnościeralnej, która jest wykorzystywana w konstrukcjach przyczep oraz maszyn recyklingowych producenta z Narwi.


Więcej o programie Hardox In My Body: https://www.ssab.pl/produkty/marki/hardox/hardox-in-my-body