Tegoroczne targi Agritechnika 2015 były rekordowe pod wieloma względami. Ponad 2900 wystawców z 52 krajów, w tym ponad 1620 z zagranicy prezentowało najbardziej innowacyjne produkty i rozwiązania technologiczne z sektora rolniczego. Przez 7 dni wystawę odwiedziło ponad 346 tysięcy osób z Niemiec i 104 tysiące osób z 123 innych krajów.

Pronar w Hanowerze postawił na nowości.

Wśród nich były przyczepa hakowa T386, będącą uzupełnieniem rodziny przyczep hakowych. Nowy model przede wszystkim charakteryzuje: DMC równa 33 tony i zawieszenie tridem.

Kolejna propozycją była przyczepa samozbierająca T400R, która cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem. W odróżnieniu od T400 nowsza wersja została wyposażona w podbieracz krzywkowy z ośmioma rzędami palców podbierających z rolką i skrętnym kołem kopiującym. Funkcja ta umożliwia zbieranie biomasy bez użycia dodatkowych maszyn czy urządzeń, co w praktyce oznacza oszczędność środków, czasu i pieniędzy.\

Zaprezentowana została również najnowsza przyczepa belowa- T028KM. Najistotniejszą innowacją w konstrukcji w odróżnieniu od poprzednich modeli przyczep belowych są hydraulicznie unoszone ściany boczne zabezpieczające przewożony ładunek. Dodatkowo dzięki możliwości szybkiego montażu specjalnych kłonic na wszystkich bokach przyczepy gwarantuje ona stabilny i bezpieczny transport pociętego lub dłużycowego drewna oraz innych materiałów dłużycowych.

Oprócz przyczep zaprezentowaliśmy szeroką gamę komponentów wykorzystywanych w rolnictwie, które sami produkujemy.

Na stoisku zwiedzający mieli okazję zobaczyć:

  • pełną ofertę profili burtowych. Zainteresowanie tymi podzespołami było ogromne. Klienci docenili jakość jaką prezentują nasze spawane laserowo profile, które w porównaniu do konwencjonalnego wykonania cechuje wyjątkowa szczelność.
  • szeroką gamę produktów Wydziału Pneumatyki i Hydrauliki. Goście mieli okazję zobaczyć z bliska przykładowe siłowniki oraz zbiorniki sprężonego powietrza, które na co dzień są stosowane m.in. w maszynach naszej produkcji oraz dostarczane do szerokiego grona odbiorców. Szczególnym zainteresowaniem cieszyły się siłowniki teleskopowe jedno – oraz dwustronnego działania.
  • Pełen asortyment produkowany przez Wydział Kół Tarczowych. Klienci odwiedzający stoisko byli zachwyceni wysoką jakością wykonania, odpornością na korozję oraz różnorodnością oferowanych kół. Tegorocznym hitem okazała się gama uniwersalnych kół skręcanych Pronar Multifit Wheels oraz koła zanurzone w akwarium wypełnionym roztworem o agresywnym działaniu na powłokę malarską. Eksperyment przeprowadzony podczas 7 dni targów potwierdził fakt, że Pronar oferuje najlepsze dostępne na rynku zabezpieczenie antykorozyjne, powłoka malarska na kołach nie wykazywała żadnych śladów korozji.
  • Wszystkie rodzaje osi, półosi i zawieszeń marki Pronar. Oferta przyciągnęła szerokie grono zainteresowanych, a dzięki wysokiej jakości i możliwości dopasowania oferty indywidualnie dla każdego odwiedzającego nas klienta, zdobyliśmy uznanie na rynku międzynarodowym.

Podczas tragów nawiązaliśmy wiele nowych kontaktów, również z firmami dotychczas nie znanymi, z dalekich krajów takich jak np. Izrael. Umocniliśmy relacji z dotychczasowymi kontrahentami, a przede wszystkim mieliśmy okazję wysłuchać opinii i sugestii naszych końcowych klientów z całego świata. Dzięki udziałowi w tak prestiżowej i znanej wystawie jak Agritechnika marka Pronar stała się bardziej rozpoznawaną w Europie jak i na świecie.

Podczas targów wielu klientów podkreśliło naszą siłę na zagranicznych rynkach, którą przede wszystkim jest wszechstronność, innowacyjność i bardzo wysoka jakość. Potwierdziliśmy zatem fakt, iż jesteśmy jedną z nielicznych polskich firm, które osiągają sukcesy zarówno w kraju, jak i za granicą.

W najbliższych latach stawiamy na wzrost sprzedaży, rozszerzenie oferty, poprawę efektywności sieci dystrybucji, ekspansję na nowe rynki oraz zapewnienie jeszcze lepszej jakości naszych produktów. Priorytetem jest globalna rozpoznawalność marki Pronar i czołowe miejsce wśród światowych producentów w każdej dziadzinie naszej działalności.

Już dziś zapraszamy na kolejną edycję targów Agritechnika, która odbędzie się 12-18 listopada 2017 roku.

Zapraszamy do fotogalerii