W ostatnią niedzielę zakończył się 126-ty „Bayerische Zentral-Landwirtschaftsfest (ZLF)” w Monachium. Jest to wystawa maszyn rolniczych towarzysząca podczas Oktoberfest.

W tym roku przybyło mniej zwiedzających niż oczekiwano. Wpływ na słabą frekwencję miała zła koniunktura w rolnictwie, deszczowa pogoda na rozpoczęciu imprezy oraz względy bezpieczeństwa. Mimo to, organizatorzy są zadowoleni z przebiegu targów. W sumie wystawę odwiedziło 280 tys. gości z Niemiec i z całego świata. Na wystawie można było obejrzeć najnowsze osiągnięcia z dziedziny techniki rolniczej od około 650 producentów, w tym Pronaru.

Pronar wystawił na wystawie 4 przyczepy, które cieszyły się dużym zainteresowaniem. PT612, T185, T026M oraz T654/2 są produktami, które w Bawarczycy już sprawdzili i docenili. Stosunek ceny do jakości sprawia, że przyczepy Pronar coraz częściej pojawiają się w bawarskich gospodarstwach. Pronar jest jedną z najczęściej wybieranych producentów przyczep w Bawarii, jest to dla nas szczególne osiągnięcie, gdyż Bawarczycy słyną z przywiązania do lokalnych produktów oraz wysokich wymagań co do jakości.