Pod takim hasłem odbyło się 9 października 2015 r. w Ministerstwie Gospodarki ogólnopolskie spotkanie ludzi rolnictwa i agrobiznesu, którego organizatorem było Stowarzyszenie AgroBiznesKlub, Honorowym Patronem – Wiceprezes Rady Ministrów Minister Gospodarki Janusz Piechociński, zaś Patronem Medialnym – Magazyn Ludzi Przedsiębiorczych AGRO.

Podczas uroczystości 24 wybitnych przedstawicieli polskiego rolnictwa i agrobiznesu otrzymało – z rąk Wicepremiera Ministra Gospodarki Janusza Piechocińskiego – Honorowe Odznaki „Zasłużony dla Rozwoju Gospodarki Rzeczypospolitej Polskiej”. W gronie odznaczonych znalazł się Prezes Pronar. Sp. z o.o. – Sergiusz Martyniuk.

Wicepremier Piechociński gratulując wysokich osiągnięć liderom polskiego rolnictwa i agrobiznesu, przypomniał, że polski sektor rolno-spożywczy jest globalnie rozpoznawaną marką .- Polskie firmy z sektora rolno-spożywczego nieprzerwanie się rozwijają i dostosowują do wymogów nowoczesnego rynku. Wspieramy je w ekspansji na rynki zagraniczne, na których jakość polskiej żywności jest znana i ceniona. Podkreślił też, że bezpieczeństwo żywnościowe to jeden z fundamentów nowoczesnego państwa:- -Ważne jest więc, aby przedsiębiorcom działającym na tym obszarze stworzyć warunki do stabilnego rozwoju. Robimy to, m.in. działając na rzecz ekspansji polskich firm na nowe, perspektywiczne rynki, w tym również pozaeuropejskie rynki.

Zapraszamy do fotogalerii: