28.12.2018 firma Pronar świętowała swoją 30-letnią obecność na rynku. Przedsiębiorstwo założone zostało w 1988 roku przez p. Sergiusza Martyniuka, Romana Omelianiuka, Jana Czerniakiewicza – jest dziś niekwestionowanym liderem, a marka PRONAR rozpoznawana jest na całym świecie.

30 – lecie to wyjątkowy jubileusz, który był okazją do wspomnień, podsumowań, a przede wszystkim planów i prognoz na kolejny rok.
Spotkanie świąteczno – noworoczne odbyło się w Narwi. Podczas oficjalnej części gości przywitał – Prezes Rady Właścicieli – p. Sergiusz Martyniuk. W swoim przemówieniu dziękował za pomoc, wsparcie, wiedzę, entuzjazm i ogromne zaangażowanie w budowanie firmy oraz w jej dynamiczny rozwój przez 30 lat. Mówił także o ogromnym kapitale intelektualnym, jaki posiada firma, a także o jej znaczeniu w regionie.

Punktem kulminacyjnym jubileuszowych obchodów było wręczenie medali ministra rolnictwa i prezydenta Polski przez wojewodę podlaskiego p. Bohdana Paszkowskiego.

Postanowieniem prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, na wniosek Rady Właścicieli Pronaru, Złote Medale za Długoletnią Służbę otrzymali: Wiktor Czemerys, Stanisław Kotowicz, Bazyli Świętuchowski, Michał Zacharczuk, srebrny: Marek Mirończuk, a brązowe: Dorota Nowik, Dominik Juchimiuk, Krzysztof Szubzda.

Decyzją ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi, na wniosek wojewody podlaskiego i Rady Właścicieli Pronaru, za wybitne zasługi dla rozwoju polskiego rolnictwa odznaką honorową „Zasłużony Dla Rolnictwa” odznaczeni zostali: Jarosław Waskiewicz, Zeon Jeżyk, Anatol Pietruczuk , Cezary Pietraszko, Marek Sejnota, Ireneusz Trusiewicz, Piotr Kiryluk, Aleksy Wakulewski, Krzysztof Jarosławski.

Odznaczenia wręczyli wojewoda podlaski p. Bohdan Paszkowski oraz prezes p. Sergiusz Martyniuk.

Nasza firma otrzymała podziękowania od władz wojewódzkich, za wkład w rozwój regionu: Pronar jest jedną z najbardziej liczących się firm w kraju – mówił wojewoda podlaski podczas wywiadu. 30 lat to wynik bez wątpienia zasługujący na uznanie. Nieustanne eksplorowanie nowych obszarów rozwoju i inwestowanie w zaawansowane technologie spowodowało, że obecnie firma zajmuje bardzo wysoką pozycję w rankingu producentów maszyn dla rolnictwa, komunalnych i recyklingowych, nie tylko na arenie ogólnopolskiej, ale i ogólnoświatowej.

Wręczenie odznaczeń ministerialnych i prezydenckich zakończyły oficjalną część spotkania, po której wszyscy zaproszeni goście złożyli sobie noworoczne życzenia i delektowali się specjałami narwiańskiej kuchni oraz 30 kilogramowym jubileuszowym tortem.