Niezawodna hydraulika siłowa i pneumatyka to obok kół oraz stali kluczowe komponenty naszych maszyn. Pronar już ponad dwie dekady temu zdecydował się postawić na własną produkcję tych elementów, tworząc na jej potrzeby nowoczesny park maszynowy, zarządzany przez wysoce kompetentną kadrę inżynierską. Posunięcie to okazało się być przysłowiowym strzałem w dziesiątkę, gdyż nie tylko przyczyniło się do sukcesu rynkowego własnych maszyn, ale też uczyniło z firmy renomowanego dostawcę siłowników, przewodówów czy zbiorników sprężonego powietrza dla kilkudziesięciu przedsiębiorstw z wielu branż w kraju i za granicą.

Misją powstałego w 1998 r. Wydziału Pneumatyki i Hydrauliki (PiH) jest dostarczanie najwyższej jakości komponentów, dostosowanych do indywidualnych potrzeb każdego kontrahenta. O ile oczekiwania, a tym samym zamówienia potrafią być bardzo różne, tak podejście pozostaje niezmiennie to samo. Priorytetami zawsze są niezawodność, jakość i terminowość, co spotkało się z uznaniem wytwórców rozwiązań stosowanych nie tylko w rolnictwie, sektorze komunalnym czy recyklingu, ale też innych branż – od budowlanej aż po górnictwo.

Posiadanie stabilnego, w pełni samodzielnego dostawcy w/w komponentów to dla wielu firm szczególnie ważna kwestia z punku widzenia zapewnienia ciągłości procesów produkcyjnych. Zatrudnieni w PiH inżynierowie i specjaliści są w stanie szybko i sprawnie wyjść naprzeciw oczekiwaniom odbiorców, począwszy od etapu prac konstrukcyjnych i projektowych, poprzez nadzór nad jakością wykonania, aż po uzgodnienia najbardziej dogodnej formy dostaw. Z realiami ich codziennej pracy można się zapoznać oglądając poniższy materiał.