Pronar po raz kolejny sięgnął po jedno z najbardziej prestiżowych odznaczeń, jakie może otrzymać maszyna w Polsce. Kapituła konkursu Złotego Medalu Międzynarodowych Targów Poznańskich przyznała mobilnemu rozdrabniaczowi jednowałowemu PRONAR MRW 1.300 główną nagrodę.

Odznaczenie potwierdza innowacyjność, unikatowość oraz wysoką jakość wykonania oferowanego produktu. Eksperci z jury docenili także zastosowanie nowoczesnych technologii – zarówno w samej maszynie jak i podczas jej produkcji.

To już czwarty Złoty Medal Międzynarodowych Targów Poznańskich dla maszyny recyklingowej z Pronaru. Do tej pory to prestiżowe odznaczenie zdobyły mobilny przesiewacz bębnowy PRONAR MPB 18.47 (2014 rok),mobilny rozdrabniacz wolnoobrotowy MRW 2.1010 (2016 rok) i mobilny przenośnik taśmowy MPT 18g (2017 rok).

Rozdrabniacz jednowatowy PRONAR MRW 1.300 zwiększa produktywność procesu przetwarzania odpadów poprzez poprawę jego efektywności i jakości rozdrobnienia materiału wejściowego. Uzyskane w wyniku rozdrobnienia frakcje mogą zostać wykorzystane m.in. do produkcji tzw. paliwa RDF, nawozów wysokiej jakości, kompostu lub też przeznaczone do dalszego przetwarzania.

PRONAR MRW 1.300 wyposażony jest w silnik wysokoprężny Volvo Penta (EU Stage 4 12,8l , 405KW/ 550 KM, jeden wał z 42 nożami który obraca się z prędkością 27 obr./min (w zależności od przerabianego materiału dostępne są różne typy noży), uchylną belkę z przeciwnożami (pozwala na wyrzucenie dużego, nie dającego się rozdrobnić materiału), elektryczny rewers (pozwala na obracanie wału w dowolnym kierunku bez uruchomienia silnika spalinowego w celu usunięcia nawijającego się materiału na wał), system CLEANFIX (ułatwia pracę w trudnych warunkach automatycznie oczyszczając chłodnicę oleju hydraulicznego).