26 maja 2019 roku Zespół Szkół Kształcenia Rolniczego w Janowie zorganizował Forum Rolnicze.

To już jedenasta edycja tej imprezy, jak zawsze przyciągnęła tłumy rolników i mieszkańców okolicznych miejscowości. Na spotkaniu obecni byli samorządowcy, przedstawiciele organizacji rolniczych i resortu rolnictwa, liczni producenci sprzętu rolniczego, instytucje finansowe i przede wszystkim rolnicy. To, że wszyscy spotkali się w jednym miejscu i czasie było dużym plusem, ponieważ mieli szansę omówić zasadnicze kwestie dotyczące rolnictwa. Na poświęconych rolnictwu wykładach można było dowiedzieć się jakie są zasady bioasekuracji w odniesieniu do ASF i grypy ptaków, jak założyć przydomową pasiekę oraz jakie są zasady przyznawania premii dla młodych rolników i nha czym polega restrukturyzacja małych gospodarstw.

Na szkolnym boisku zorganizowana była wystawa maszyn i urządzeń rolniczych, występy zespołów artystycznych, degustacje regionalnych smakołyków oraz szereg warsztatów, gdzie można było poznać min. tajniki produkcji sera.

Na forum nie mogło zabraknąć naszych maszyn. Pracownicy Fabrycznego Punktu Sprzedaży w Wasilkowie z chęcią udzielali informacji na temat sprzętu
Pronar oraz doradzali w zakresie jego wykorzystania i eksploatacji. Klienci, którzy już mają nasz sprzęt przekazali wiele pozytywnych opinii na temat jakości wykonania i funkcjonalności maszyn marki PRONAR. Dzięki temu kilka maszyn znalazło nowego właściciela, a nawet wyjechało bezpośrednio do klienta.

Forum Rolnicze było doskonałą okazją do zapoznania rolników z nowościami, integracji ze stałymi klientami, nawiązania kontaktu z przyszłymi potencjalnymi nabywcami oraz zaproszenia ich do odwiedzenia Fabrycznego Punktu Sprzedaży Wasilkowie, gdzie można zobaczyć pełna ofertę maszyn Pronaru.