Reprezentanci Pronaru znaleźli się w gronie przedsiębiorstw zaproszonych przez Podlaski Urząd Marszałkowski na Wystawę Światową EXPO 2020 w Dubaju. Specjalna delegacja, w skład której weszli również samorządowcy oraz naukowcy z ośrodków akademickich wzięła udział w szeregu wydarzeń organizowanych w ramach Tygodnia Podlaskiego w Pawilonie Polski, które miały miejsce w dniach od 18. do 22. października br.

Najważniejszym z nich było środowe (20.X.) seminarium biznesowe Podlaskie. Naturalna droga rozwoju, gdzie zaproszone firmy miały możliwość zaprezentowania się oraz spotkania z potencjalnymi kontrahentami. Najdłuższa, trwająca 45 min sesja Machinery & professional equipment została de facto poświęcona naszej firmie i odbywała się w formie debaty w której udział wzięli Radosław Bielecki, dyrektor ds. eksportu maszyn recyklingowych Pronaru oraz Michał Korch, menedżer ds. eksportu Pronar Wheels. Dyskusji towarzyszyła prezentacja na dużym ekranie filmów o Pronarze oraz wyeksponowane modele maszyn recyklingowych.

Rozmowę animował dr Mariusz Dąbrowski, dyrektor Biura Obsługi Inwestorów i Promocji Gospodarczej Podlaskiego Urzędu Marszałkowskiego. Uczestnicy spotkania zainteresowali się nie tylko historią firmy i jej szeroką gamą produktów, ale również sposobami radzenia sobie z wyzwaniami epoki pocovidowej, a zwłaszcza funkcjonowaniem firmy w warunkach globalnych zawirowań w łańcuchach dostaw,  transportu oraz ogromnych wahań cen na rynkach surowców. Duże wrażenie na obecnych zrobiła informacja, iż Pronar nie tylko zdołał w tak trudnym czasie utrzymać ciągłość produkcji, ale  również poszerzył swoją sprzedaż o nowe rynki i produkty, umacniając tym samym swoją pozycję globalnego lidera w swoich branżach.  Wszystko to dzięki potężnej bazie produkcyjnej oraz rozległemu zapleczu inżynieryjnemu oraz sieci dostawców. Słuchaczy interesowały również plany firmy na przyszłość i jej strategia rozwoju na rynkach Bliskiego Wschodu.

Rozmowy biznesowe z kontrahentami Pronaru były kontynuowane jeszcze tego samego dnia na osobnych spotkaniach. Na jednym z nich marszałek województwa podlaskiego Artur Kosicki w obecności dubajskich partnerów, określił naszą firmę jako perłę w koronie województwa podlaskiego i zachęcał do współpracy z przedsiębiorstwem z Narwi.  Ze swojej strony miejscowi przedsiębiorcy podkreślali fakt, iż to Pronar jest tym ambasadorem województwa, dzięki któremu dowiedzieli się o Podlasiu i jego atutach.


Seminarium biznesowe „Podlaskie. The natural place to do business” zostało zorganizowane w ramach projektu Promocja gospodarcza województwa podlaskiego pn. Podlaskie. Naturalna droga rozwoju współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2014-2020. Oś priorytetowa I: Wzmocnienie potencjału i konkurencyjności gospodarki regionu, Działanie: 1.4 Promocja przedsiębiorczości oraz podniesienie atrakcyjności inwestycyjnej województwa.

 

investinpodlaskie.pl