Pronar znalazł się w gronie partnerów Hackathonu „Zhakuj Podlaskie 4.0”, którego uczestnicy podejmą się zaprojektowania rozwiązań na rzecz cyfrowej transformacji podlaskiego rolnictwa. W ramach wsparcia tego wydarzenia nasza firma ufundowała nagrodę specjalną dla autorów najlepszych pomysłów.

Organizatorami wydarzenia są dwie fundacje: Platforma Przemysłu Przyszłości i Ekosystem Innowacji oraz Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego. Do rywalizacji, która rozpoczęła się w czwartek (10 grudnia) stanęli studenci polskich uczelni wyższych, którzy zechcieli podjąć się zadania stworzenia najlepszych pomysłów (aplikacji, projektów) dla podlaskiego przemysłu 4.0, ze szczególnym naciskiem na nowoczesne rozwiązania dla rolnictwa. Uczestnicy mają na to 24 godziny.

Problematyka hackathonu – z oczywistych przyczyn niezwykle bliska Pronarowi – skłoniła zarząd spółki do dodatkowego zdopingowania młodych innowatorów poprzez ufundowanie specjalnej nagrody – niespodzianki. Laureaci w poszczególnych kategoriach będą mogli podziwiać uroki naszego regionu z kabiny szybowców, którymi wzniosą się pod okiem doświadczonych instruktorów z Ośrodka Szkolenia Lotniczego PRONAR.

Uczestnikom pozostaje więc życzyć pomysłów naprawdę wysokich lotów, a z autorami tych najlepszych zobaczymy się niebawem na pasie startowym w Narwi.

Strona wydarzenia: podlasie40.pl