Pronar znalazł się w prestiżowym gronie przedsiębiorstw nominowanych do tegorocznej edycji Nagrody Gospodarczej Prezydenta RP. Finał konkursu odbył się w czwartek, 17 listopada w Rzeszowie. Firmę wyróżniono nominacją w kategorii „Międzynarodowy Sukces”, doceniając w ten sposób dokonania spółki na rynkach zagranicznych.

Prezes Rady Właścicieli Pronaru Sergiusz Martyniuk osobiście odebrał pamiątkowy dyplom podczas uroczystej gali w auli Uniwersytetu Rzeszowskiego. Prezydent RP Andrzej Duda osobiście dziękował zaproszonym za działania dla dobra polskiej gospodarki, a także odpowiedzialne podejście do pracy i pracowników.

Tegoroczną edycję prezydenckich nagród przyznawano w pięciu kategoriach głównych: Lider MŚP, Narodowy Sukces, Międzynarodowy Sukces, Odpowiedzialny Biznes i Firma Rodzinna, a także w dwóch kategoriach specjalnych: Badania+Rozwój i STARTUP_PL. Ideą stojącą za tymi wyróżnieniami jest uhonorowanie przedsiębiorstw, które przyczyniają się do rozwoju gospodarki narodowej, przestrzegają zasad odpowiedzialnego biznesu, promują pozytywny wizerunek Polski oraz stanowią wzór funkcjonowania dla innych firm.

Prezes Martyniuk był obecny na gali finałowej drugi rok z rzędu. W poprzedniej edycji został uhonorowany Nagrodą Indywidualną Prezydenta RP za wyjątkowe zasługi na rzecz rozwoju polskiej gospodarki.

Pronar należy dziś do ścisłej czołówki najszybciej rozwijających się firm w kraju, co potwierdzają m.in. rankingi  polskiej edycji magazynu „Forbes” (100 największych firm prywatnych w Polsce), a także zestawienie najcenniejszych polskich marek redakcji dziennika „Rzeczpospolita”. Produkowane przez firmę z Narwi maszyny znajdziemy na wszystkich kontynentach, a komponenty są montowane w rozwiązaniach nie tylko własnych, ale również największych światowych koncernów.