Co roku w naszej firmie gościmy uczniów z Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Władysława Reymonta w Sokołowie Podlaskim. Nasz diler z Płońska współpracujący na co dzień ze szkołą z Sokołowa po raz kolejny zorganizował uczniom wycieczkę do naszej firmy.

Głównym celem tego spotkania było pokazanie abiturientom szkoły jak od powstają nowoczesne maszyny rolnicze, od projektu, aż po wysyłkę do klienta. Młodzież miała szansę zobaczyć jak wygląda linia montażowa, jak przebiega proces badawczo-testowy nowych maszyn, jak powstają poszczególne elementy i podzespoły. Uczniowie zwiedzili wydziały Zakładu nr 2: Wydział Pneumatyki i Hydrauliki, Wydział Produkcji Metalowej, Wydział Produkcji Kół Tarczowych, Magazyn WKT, Centrum Badawczo-Rozwojowe i Izbę Pomiarów. Byli zaskoczeni wielkością firmy, rozmiarem produkcji i ilością maszyn jakie produkujemy. W naszym Centrum Badawczo-Rozwojowym po raz pierwszy zobaczyli, że poszczególne elementy maszyn są poddawane tak precyzyjnym i szczegółowym badaniom jak np. prześwietleniu w komorze RTG czy testom klimatycznym.

Mieli okazję porozmawiać z naszymi pracownikami. Pytali głównie o warunki pracy w firmie, jakie trzeba mieć wykształcenie i doświadczenie aby tu pracować i oczywiście jedną z bardziej interesujących ich kwestii były zarobki. Pronar w tym temacie nie ma się czego wstydzić. Podwyżki, awanse zawodowe, rozbudowana ścieżka kariery zawodowej, bogate zaplecze socjalne, mieszkania służbowe dla pracowników to w Pronarze codzienność.

Zwiedzający Pronar uczniowie to głównie 17,18-latkowie, którzy lada dzień staną przed decyzją jaki kierunek obrać w kwestii dalszej nauki czy rozpoczęcia pracy. Mamy nadzieję, że zachęciliśmy ich i przekonaliśmy, że branża rolnicza non stop się rozwija, a Pronar to dobry kierunek na przyszłość.

Jedną z największych atrakcji okazał się start wirnikowca, a fakt że Pronar ma własne lądowisko zaskoczył wszystkich.