W dniach 10-11 lutego w Expo Mazury w Ostródzie odbyło się Mazurskie Agro Show. Przestrzeń ponad 500 metrów kwadratowych zajmowało stoisko PRONARU. Oprócz klientów, pojawili się tam też przedstawiciele władzy państwowej – w tym Minister Rolnictwa Krzysztof Jurgiel. Po raz kolejny pochwalił prężność w 100 proc. polskiej firmy, jaką jest PRONAR oraz z uznaniem wypowiadał się o jej produktach.

Jak przystało na lidera branży rolniczej, komunalnej i recyklingowej, nasze stoisko przykuwało uwagę nie tylko rozmiarami, ale i zaprezentowanymi maszynami.

Swoją polską premierę miał tam nowy rozrzutnik Herkules 14 z serii Profi Line. To zmieniona i wzmocniona konstrukcja w charakterystycznym malowaniu, które skutecznie przyciągało klientów na stoisko. Warto dodać, że maszyna zaraz po opuszczeniu hali, pojechała do nowego nabywcy.

Kolejną premierą był dwuślimakowy paszowóz DVMP-14 o pojemności 14 m3. To propozycja dla dużych gospodarstw, które potrzebują profesjonalnych i trwałych rozwiązań do zadawania paszy. Wyposażony w elektroniczny system ważenia o bardzo dużej dokładności pozwala na odpowiednią kontrolę załadunku i obliczanie jej ilości na potrzeby stada. Ten paszowóz PRONARU, podobnie jak mniejsze modele, to konstrukcja oparta na sprawdzonych rozwiązaniach.

Trzecia premiera to przetrząsacz PWP770T. Dzięki ponad 7,7-metrowej szerokości roboczej i sześciu karuzelom pozwala osiągnąć wydajność 7,7 ha/h. Nieskomplikowana budowa jest dużym atutem. Pozwala bowiem na szybkie i proste ustawienie żądanych parametrów pracy.

Odwiedzający stoisko Pronaru mogli też zobaczyć premierowo zgrabiarkę karuzelową ZKP900D. To wydajna, ustawiana hydraulicznie maszyna o szerokości roboczej do 8 metrów. Jej wydajność to 8 ha/h. Dobrą zwrotność manewrową udało się uzyskać dzięki tylnym kołom skrętnym. Tandemowy układ jezdny oraz wahliwe zawieszenie karuzel zapewnia z kolei doskonałe kopiowanie wzdłużne i poprzeczne terenu, co bezpośrednio przekłada się na zwiększoną skuteczność grabienia.

Oprócz nowości, na stoisku PRONARU pojawiły się także znane produkty firmy z Narwi. Wśród nich kosiarka frontowa PDF300C, kosiarka tylna PDT300, owijarka Z245/1, przyczepy PT512 czy T027M, , a także maszyny komunalne – m.in. zamiatarka ZMC 3.0 czy głowice montowane na wysięgnikach. Świetnie przygotowana ekspozycja skutecznie przyciągała klientów, którzy mogli dowiedzieć się więcej o maszynach, ich eksploatacji, finansowaniu fabrycznym oraz 24-miesięcznej gwarancji podczas rozmów z przedstawicielami handlowymi.

Targi w Ostródzie PRONAR z całą pewnością może zaliczyć do niezwykle udanych. Świadczą o tym nie tylko liczne słowa uznania ze strony odwiedzających, ale także sprzedane w tym czasie maszyny. Jesteśmy pewni, że za rok ten sukces uda się powtórzyć.