W dniach 8-9 lutego na terenie kompleksu wystawowego Expo Mazury w Ostródzie (woj. warmińsko-mazurskie) odbyły się targi Mazurskie Agro Show Ostróda 2020. Organizatorem imprezy była Polska Izba Gospodarcza Maszyn i Urządzeń Rolniczych, patronem honorowym – Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, natomiast patronat medialny objęła Telewizja Polska.
Targi, jak co roku, są wielkim wydarzeniem dla rolników, zwłaszcza hodowców oraz firm z branży agro. Zwiedzający mieli okazję poznać nowe kierunki rozwoju rolnictwa, techniki rolniczej i biznesu wspierającego te gałęzi gospodarki. Na targach zaprezentowało się ponad 260 wystawców (na powierzchni ponad 20 tys. m2), których oferty obejrzało około 35 tys. gości. Podobnie jak w ubiegłym roku, Pronar pokazał wiele maszyn, w tym również nowości.
Wśród nich znalazły się m.in. przyczepy T026M i PT612 oraz przyczepa skorupowa T700M/1 (nowość), maszyny zielonkowe: owijarka Z245/1, kosiarka tylna PDT300, kosiarka czołowa PDF 301C, przetrząsacze PWP530 oraz ZKP690 (nowość), a także wóz paszowy DVMP-12 o pojemości 12 m3. Wielu właścicieli dużych gospodarstw z zainteresowaniem oglądało rozrzutnik NV161/3, wóz przeładowcy T740 o pojemności 28 m3 oraz kolejną nowość w ofercie Pronaru – 18-tonowego Herkulesa N262/2.
Pronar zaprezentował także ofertę maszyn komunalnych: zamiatarki ZMC 3.1, wysięgnik wielofunkcyjny WWT420 z lekką głowicą kosząca GK100L oraz posypywarkę T130. Na stoisku widoczna była różnorodność produkcji firmy – oprócz maszyn zwiedzający oglądali także koła tarczowe, osie oraz profile burtowe. Dobór maszyn i wyrobów nie był przypadkowy i uwzględniał specyfikę terenów rolniczych, z których przybyli goście imprezy.
Stoisko Pronaru cieszyło się ogromnym zainteresowaniem, odwiedzili je m.in. przedstawiciele władz samorządowych oraz minister rolnictwa i rozwoju wsi Jan Krzysztof Ardanowski, który skorzystał z okazji, aby w rozmowie z prezesem Rady Właścicieli Pronaru Sergiuszem Martyniukiem zapoznać się z bieżącą sytuacją na rynku maszyn rolniczych.
Mazurskie Agro Show Ostróda jest imprezą, która przyciąga wystawców nowoczesnej techniki rolniczej, z którą Pronar jest związany od wielu lat.