Z okazji spotkania opłatkowego fabrykę PRONARU w Narwi 11. stycznia odwiedzili sołtysi z dekanatu bielskiego, hajnowskiego i brańskiego. Towarzyszyli im przedstawiciele duchowieństwa na czele z księdzem biskupem prof. dr hab. Tadeuszem Pikusem.

Grupa ponad 100 osób miała okazję przekonać się na własne oczy, jak nowoczesna jest produkcja w PRONARZE oraz w jaki sposób wykorzystuje się w niej innowacyjne technologie. Po fabryce z dumą oprowadzał sam Prezes Rady Właścicieli Sergiusz Martyniuk.

Przybyli goście mieli niebywałą okazję zobaczyć od środka akredytowane Centrum Badawczo-Rozwojowe, które jest ewenementem na skalę europejską. W czasie ich odwiedzin trwały tam właśnie prace badawcze. Ogromne wrażenie zrobił także potężny magazyn Wydziału Kół Tarczowych wypełniony po brzegi kołami zapakowanymi do wysyłki na cały świat.

Ostatnim etapem spotkania był poczęstunek na sali konferencyjnej połączony z łamaniem się opłatkiem. Uczestnicy w późniejszych rozmowach zgodnie podkreślali, że z takim zapleczem produkcyjnym PRONAR rzeczywiście jest dumą Podlasia.