Znakomici goście, setki odwiedzających, ponad 70 lśniących maszyn, 9 tys. m2 powierzchni wystawienniczej i atrakcyjne nagrody – tak właśnie wyglądało uroczyste otwarcie Fabrycznego Punktu Sprzedaży Pronaru w Łanach koło Lublina. Od teraz 22 lipca 2018 roku będzie dla lidera z Narwi niezwykle ważną datą w historii firmy.

Mimo że główne uroczystości zaplanowano na godzinę 12:00, odwiedzających nie brakowało już od samego rana. Każdy z nich z pomocą handlowców mógł poznać szeroką ofertę firmy, smacznie zjeść i spotkać się ze znajomymi.

Tuż przed uroczystym przecięciem wstęgi krótką przemowę wygłosił Prezes Rady Właścicieli Pronaru Sergiusz Martyniuk. Wspominał o tym, jak kilka lat temu kiełkował pomysł założenia w tym miejscu punktu sprzedaży. Teraz, w 2018 roku, kiedy Pronar obchodzi swoje 30-lecie, to miejsce zaczyna zupełnie nowe życie. Cały czas służąc jednak rolnikom – kiedyś dając plony, teraz będąc miejscem sprzedaży nowoczesnego sprzętu. Oprócz tej roli Punkt Sprzedaży ma być jeszcze platformą współpracy Pronaru ze studentami uczelni technicznych – dzięki temu ci zyskają świetny dostęp do różnych maszyn i pola doświadczalnego. Po Prezesie Rady Właścicieli głos zabrali wójt gminy Markuszów Andrzej Rozwałka oraz ksiądz proboszcz parafii pw. św. Józefa ks. Marek Czerko. Każdy z nich cieszył się z nowej inwestycji i życzył jak największych sukcesów.

Do symbolicznego przecięcia wstęgi oprócz Prezesa Rady Właścicieli Sergiusza Martyniuka stanęli kierownik sieci Fabrycznych Punktów Sprzedaży Tomasz Kotowicz, wójt gminy Markuszów Andrzej Rozwałka, ksiądz proboszcz Maciej Staszak, sołtys Łanów Jan Mańka, sekretarz gminy Markuszów Bożena Tkaczyk oraz pracownik punktu sprzedaży w Łanach – Marek Woch.

Wiele osób czekało jednak nie tylko na otwarcie, ale także na oficjalne przyznanie nagród – trzech rozsiewaczy nawozów Pronar FD1-M05L. Warunkiem wzięcia udziału było wypełnienie ankiety i zaproponowanie hasła reklamowego. Jury najbardziej spodobały się właśnie te:

• Rolnik uprawia ziemię, bardzo się przy tym stara, a pomaga mu niezawodny sprzęt Pronara
• Sprzęt o jakim marzę do kupienia jest w Pronarze
• Pronar buduje, rolnik zyskuje. Pronar polską wieś mechanizuje

Od teraz od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-16:00 i w soboty od 9:00 do 14:00 każdy rolnik szukający sprawdzonego sprzętu jest mile widziany w Łanach 32A. Będą tu czekać przeszkoleni doradcy, którzy nie tylko pomogą wybrać właściwą maszynę, ale opowiedzą też o możliwościach sfinansowania jej zakupu (również z udziałem funduszy unijnych), 24-miesięcznej gwarancji i wreszcie poprawnym serwisowaniu.

Punkt Sprzedaży w Łanach dołącza do sześciu prężnie działających już na terenie woj. podlaskiego: w Sztabinie, Koszarówce, Wasilkowie, Andrzejewie, Brańsku i Jaszczołtach. Jest też świetnym uzupełnieniem sieci dilerskiej w woj. lubelskim. Jego wyróżnikiem jest 3-hektarowe pole tuż za nawierzchnią betonową, gdzie w niedalekiej przyszłości prowadzone będą pokazy pracy maszyn.