Prezes Rady Właścicieli Sergiusz Martyniuk zwyciężył w plebiscycie „Osobowość Roku” na terenie powiatu hajnowskiego. Konkurs zorganizowały gazety Kurier Poranny i Gazeta Współczesna.

Głosowanie odbywało się za pomocą SMS-ów. Na Sergiusza Martyniuka oddano 744 głosy – o 622 więcej niż na kandydata, który zajął drugie miejsce. Taki wynik pokazuje jak ważną i znaczącą osobowością w powiecie jest Prezes PRONARU.

Wygrana Sergiusza Martyniuka to w dużej mierze zasługa jego szerokiej działalności w tym regionie. To właśnie w powiecie hajnowskim znajduje się aż pięć z siedmiu fabryk PRONARU, a także Centrum Badawczo-Rozwojowe oraz lotnisko. Tym samym lider branży rolniczej, komunalnej i recyklingowej jest tutaj największym pracodawcą.

To już nie pierwsze wyróżnienia dla Sergiusza Martyniuka. Tylko w ubiegłym roku otrzymał tytuł „Menedżera Roku” w konkursie „Złota Setka Przedsiębiorstw, medal Primus In Agendo za szczególne działania lub zasługi na rzecz rynku pracy, polityki społecznej lub rodziny, statuetkę WIGOR 2017 za szczególny wkład w rozwój podlaskiego rolnictwa i obszarów wiejskich, a także Odznakę Honorową Województwa Podlaskiego.