Będąca nagrodą główną w wielkim konkursie Pronaru przyczepa rolnicza PT606 wkrótce po uroczystym przekazaniu została dostarczona przez fundatora do zwycięzcy. Jest nim Robert Kawęcki, 42-letni rolnik z miejscowości Strzakły w okolicy Międzyrzeca Podlaskiego (woj. lubelskie). Warta ponad 50 000 zł maszyna będzie go wspierać w codziennej pracy w gospodarstwie, które specjalizuje się w hodowli drobiu ekologicznego.

Uroczyste odebranie nagrody przez laureata konkursu „Jeśli przyczepa, to Pronar” miało miejsce w piątek, 14 maja w Siemiatyczach, gdzie otwierano ogromną, innowacyjną ekspozycję Pronaru – Centrum Wystawowe. Posród wszystkich produkowanych przez firmę z Narwi (woj. podlaskie) maszyn ustawionych na placu wokół fabryki stanęła również specjalnie udekorowana w biało-czerwone barwy przyczepa. Jej symbolicznego przekazania obok Sergiusza Martyniuka, prezesa Pronaru dokonali Artur Kosicki, marszałek województwa podlaskiego oraz Marcin Nowotka, dyrektor ds. handlu i marketingu w firmie fundatora. Pan Robert na uroczystość przybył wraz z żoną Anną oraz synem Bartoszem.

– Tego dnia nie zapomnimy pewnie do końca życia – mówił nie kryjąc radości Robert Kawęcki. – Nie tylko odebraliśmy tak cenną nagrodę, ale zobaczyliśmy wspaniałą wystawę i nowoczesną fabrykę, gdzie powstają maszyny Pronaru. Nasza przygoda z tą firmą trwa już ponad dziesięć lat, przez które kupiłem rozrzutnik i dwie przyczepy. I się na nich nie zawiodłem.

Laureat prowadzi rodzinne, ponad 20-hektarowe gospodarstwo wyspecjalizowane w hodowli ekologicznego drobiu. Zwycięstwo w konkursie zawdzięcza wymyślonemu przez siebie hasłu reklamowemu marki (Biznes krajowy popieram i Pronar wybieram), które obok zakupu maszyny Pronaru było warunkiem udziału w konkursie. Propozycje napływające od uczestników konkursu oceniała specjalnie powołana w tym celu komisja.

Byliśmy bardzo pozytywnie zaskoczeni kreatywnością startujących w konkursie rolników i firm, przez co ostateczna decyzja o wyborze zwycięzcy była niezwykle trudna – powiedział Marcin Nowotka, dyrektor ds. handlu i marketingu Pronaru. – Niewątpliwie cieszy nas również fakt, że zdecydowana większość uczestników, podobnie jak laureat posiadała więcej niż jedną naszą maszynę co wynikało z dołączanych do zgłoszeń dobrowolnych ankiet. To nie tylko powód do dumy, ale również ogromne zobowiązanie w naszej dalszej misji na rzecz wspierania polskiego rolnictwa.

Główna nagroda konkursu Pronaru – przyczepa PT606 – należy do najbardziej popularnych modeli kupowanych przez polskich rolników. Jest to trójstronna, dwuosiowa wywrotka o ładowności 6 ton ze skrzynią ładunkową przystosowaną do przewozu różnych ładunków, w tym również europalet. Dzięki temu doskonale sprawdza się nie tylko w gospodarstwach rolnych, ale również np. w firmach komunalnych. W przyczepie, która trafi do laureata konkursu Pronaru, zostały zamontowane elementy dodatkowe: nadstawy zwiększające objętość, rolowana plandeka ze stelażem i balkonem, a także rynna szybra zsypowego. Poza maszyną, Pronar ufundował również 36 innych nagród, m.in.: rowery, myjki ciśnieniowe, tablety, wkrętarki oraz loty widokowe szybowcami należącymi do floty lotniczej firmy. Do każdego z uczestników konkursu trafią też niebawem pakiety ze specjalnymi upominkami.