Przyczepa do bel PRONAR T027M to nowość w ofercie model w ofercie przyczep Pronar. Przeznaczona jest do transportu bel słomy lub sianokiszonki lub przewozu ładunków wymagających dużych, płaskich powierzchni, np. palet, skrzyń czy zbiorników typu mauser.

Przyczepa do bel PRONAR T027M- zalety:

 • załadunek – max 32 bele o średnicy 1,2m
 • dopuszczalna masa całkowita – 13,2 tony
 • szerokość „paletowa”
 • długość powierzchni ładunkowej – 8,5m

Przyczepa do bel PRONAR T027M – cechy:

przyczepa do bel PRONAR T027M

 1. Szerokość paletowa
  Przyczepa PRONAR T027M umożliwia głównie transport w rolnictwie bel i kostek trawy lub słomy, ale wymiary platformy i rantów bocznych umożliwiają załadunek europalet i skrzyniopalet, oraz szerokiego wachlarza różnych materiałów paletyzowanych lub opakowanych wykorzystywanych w budownictwie, przemyśle, gospodarce komunalnej i handlu.
 2. Wysuwana tylna rama
  Wysunięcie tylnej ramy przedłuża powierzchnię ładunkową o 1100mm (do 9600mm), pozwala to na przewiezienie 32 zamiast 28 bel.
 3. Regulowany kąt pochylenia drabinek oporowych
  Przednie i tylne drabinki oporowe mogą być ustawione w dwóch pozycjach: pionowej i odchylonej o 15°. Zmiana pozycji nie wymaga użycia narzędzi, gdyż następuje poprzez zwolnienie sprężynowego rygla.
 4. Otwory do zaczepiania pasów transportowych
  Przy zastosowaniu tradycyjnych drabinek oporowych do zabezpieczenia ładunku używa się pasów transportowych. Do zastosowania pasów rozmieszczono na bokach przyczepy specjalne otwory do ich zaczepiania.
 5. Wyprofilowane ranty boczne
  Przyczepa ma platformę ładunkową wyposażoną w wyprofilowane, zaokrąglone obrzeża boczne, dzięki którym ładunek jest zabezpieczony przed zsunięciem, a jednocześnie folia owiniętych bel i innych ładunków jest zabezpieczona przed przetarciem.
 6. Duży rozstaw kół
  Przyczepa jest bardziej stabilna podczas jazdy po nierównym terenie lub po łuku.
 7. Bogate wyposażenie opcjonalne
  Przyczepę opcjonalnie można wyposażyć w szereg funkcjonalnych rozwiązań, dzięki którym użytkownik może dostosować pojazd do swoich indywidualnych potrzeb.
  Przyczepę można wyposażyć dyszel typu Y ułatwiający manewrowanie przyczepą.
  Inne możliwości wyposażenia dodatkowego podnoszącego standard przyczepy to skrzynka narzędziowa, boczne zabezpieczenia najazdowe, dodatkowe błotniki kół przednich i tylnych oraz zaczepy tylne.

Szczegóły i parametry techniczne:

Przyczepa do bel PRONAR T027M

przyczepa do bel PRONAR T027M