Każdego roku przybywa wiele kilometrów nowych lub wyremontowanych dróg. Poprawia to bezpieczeństwo ruchu drogowego. Jednak każda droga – gminna, miejska, powiatowa, wojewódzka czy też krajowa – wymaga prac, które zapewnią jej odpowiednią czystość, w tym zamiatania. Pronar produkuje maszyny zapewniające bardzo skuteczne wykonywanie tej czynności i dlatego są one chętnie kupowane m.in. przez firmy świadczące usługi komunalne.
Coraz większą popularnością wśród firm odpowiedzialnych za czystość nawierzchni przestrzeni publicznej cieszy się zamiatarka elewatorowa PRONAR ZMC 3.0. Można ją spotkać zarówno w miastach, jak i na wsiach, na drogach powiatowych, a nawet na autostradach. Jej wszechstronność i duża funkcjonalność zapewniają doskonałą jakość zamiatania.
Szerokość robocza ZMC 3.0 wynosi aż 2,7 m, a zbiorniki (o pojemności 1150 litrów na wodę i 3000 litrów na zanieczyszczenia) umożliwiają długotrwałą i wydajną pracę. Wiele elementów wyposażenia dodatkowego pozwala na optymalne skonfigurowanie maszyny tak, aby była przygotowana do indywidualnych potrzeb nabywcy.

Przy zamiataniu ulic, na których usytuowano zatoki parkingowe czy autobusowe dużym udogodnieniem jest wychylny dyszel, który umożliwia ich dokładne zamiatanie. Zaś montaż w ZMC 3.0 dodatkowej czwartej szczotki pozwala na bezproblemowe oczyszczenie rynienek rynsztokowych czy też zmiatanie zanieczyszczeń znad krawężników. Montaż kolejnych elementów wyposażenia dodatkowego umożliwia sterowanie z kabiny operatora regulacją kąta nachylenia i prędkością pracy szczotek.
Konstrukcja zamiatarki zapewnia operatorowi bezpieczną pracę. Na zamówienie ZMC 3.0 może zostać wyposażona w lampy błyskowe, tablice obrysowe, a także montowany z tyłu znak drogowy C9 lub C10 (nakaz jazdy z prawej lub lewej strony znaku) z dodatkowym oświetleniem ostrzegawczym. Jest to bardzo istotne w przypadku robót na drogach o bardzo dużym natężeniu ruchu. Zaletą ZMC 3.0, co wielokrotnie podkreślają jej użytkownicy, są zaskakująco niskie koszty eksploatacji, zazwyczaj związane jedynie z wymianą szczotek przed kolejnym sezonem.
Podsumowując, zamiatarka ZMC 3.0 charakteryzuje się: niskim kosztem zakupu i eksploatacji, dużą niezawodnością i wysoką funkcjonalnością, a to wszystko przekłada się na zadowolenie nabywców i coraz większą popularność na rynku.