Nasza firma znalazła się w „Złotej 100 Polskiego Rolnictwa” opublikowanej na łamach tygodnika „Wprost”. W tegorocznej, czwartej już edycji zestawienia uwzględniono wszystkie firmy działające na terenie RP.

Konstruując ranking przedsiębiorstw, redakcja brała pod uwagę najważniejsze współczynniki ekonomiczne firm – wielkość przychodu, zysk oraz dynamikę wzrostu. Końcowe zestawienie pokazało ogromną siłę polskiego rolnictwa, dla którego miniony rok okazał się rekordowy. I to mimo wielu trudności, związanych z pandemią, suszą czy afrykańskim pomorem świń.

Pronar wyróżniono miejscem w kategorii producentów maszyn rolniczych, gdzie znalazł się w ścisłej czołówce „Platynowej Piątki”. W tym elitarnym towarzystwie nasza firma okazała się jedyną zbudowaną w oparciu o polski kapitał.

W związku z pandemią tegorocznej edycji rankingu nie będzie towarzyszyła zwyczajowa, uroczysta gala związana z wręczeniem nagród i wyróżnień. W jej miejsce redakcja „Wprost” organizuje w środę, 9 grudnia br. debatę, w której również wystąpi przedstawiciel Pronaru. Będzie ją można obejrzeć również w naszych mediach społecznościowych.