W dniu 19 stycznia w Wyższej Szkole Agrobiznesu w Łomży odbyła się konferencja o tematyce „Informatyka w rolnictwie” organizowana przez Polskie Towarzystwo Informatyczne. PRONAR był jej partnerem.

Współczesny zinformatyzowany świat stawia nowe wyzwania we wszystkich dziedzinach życia. Rolnictwo jest jednym z tych obszarów, gdzie informatyka gruntownie zmienia możliwości działania. Nowoczesne technologie pozwalają na efektywne zwiększanie wykorzystania zasobów oraz wzrost plonów przy niższym nakładzie pracy. Niezbędne jest jednak połączenie wiedzy rolniczej ze znajomością technologii IT – w szczególności z umiejętnością rozwiązywania problemów technicznych i informatycznych typowych dla nowoczesnego sadownictwa, uprawy czy hodowli.

PRONAR na konferencji pokazał, że jest firmą, w której siedmiu fabrykach, wykorzystywane są najnowocześniejsze rozwiązania techniczne na poziomie światowym. Do tego inżynierowie czerpią wiedzę z badań przeprowadzanych w firmowym Centrum Badawczo Rozwojowym. Słuchacze z zainteresowaniem słuchali o tym i mogli zobaczyć wszystko na zaprezentowanym filmie o PRONARZE.

Uczestnicy konferencji z uznaniem wypowiadali się na temat Pronaru i jego rozwoju w tak krótkim czasie. Cieszymy się, że możemy być inspiracją i wyznacznikiem jak należy pracować, by odnieść sukces.

Organizatorem konferencji było Polskie Towarzystwo Informatyczne – Koło w Łomży we współpracy z Podlaskim Ośrodkiem Doradztwa Rolniczego w Szepietowie oraz Wyższą Szkoła Agrobiznesu w Łomży.