Na Międzynarodowych Targach Ochrony Środowiska POL-ECO-SYSTEM w Poznaniu PRONAR po raz kolejny pokazał, że jest liderem branży. Podczas oficjalnej gali przedstawicielom firmy wręczono prestiżowe nagrody, a imponujące stoisko przyciągało gości.

PRONAR otrzymał Złoty Medal Międzynarodowych Targów Poznańskich za przenośnik taśmowy PRONAR MPT 18g. Drugie wyróżnienie to statuetka Acanthus Aureus za najlepiej przygotowane stoisko na targach. Nagrody odebrał Prezes Rady Właścicieli Sergiusz Martyniuk. Wręczyli je Przemysław Trawa (Prezes Zarządu Międzynarodowych Targów Poznańskich), prof. dr hab. Mariusz Orion Jędrysek (Sekretarz Stanu w Ministerstwie Środowiska, Główny Geolog Kraju, Pełnomocnik Rządu ds. Polityki Surowcowej Państwa) oraz prof. dr hab. inż. Marek Sozański (z Wydziału Budownictwa i Inżynierii Środowiska Politechniki Poznańskiej, Przewodniczący Kapituły Konkursu o Złoty Medal).

Na targach dopisali znakomici goście. Stanowisko PRONARU odwiedził Minister Środowiska Jan Szyszko. Był pod wrażeniem wystawy, a szczególnie innowacyjnych maszyn do recyklingu. Na POL-ECO-SYSTEM 2017 przyjechali także przedstawiciele Komisji Europejskiej oraz goście z najodleglejszych zakątków świata – także z Japonii – którzy niezwykle chętnie oglądali okazałe stoisko PRONARU. Nie brakowało pytań z ich strony i słów uznania na temat naszych innowacyjnych maszyn. Wystawa przypadła do gustu także uczniom, którzy z zaciekawieniem oglądali przywieziony przez PRONAR sprzęt.
– Na targach prezentujemy najnowocześniejsze maszyny do recyklingu i letniego oraz zimowego utrzymania dróg. Przygotowana przez nas wystawa potwierdza, że jesteśmy liderem w branży, dzięki czemu nasze produkty z sukcesami sprzedajemy na całym świecie – mówi Wojciech Klepacki, kierownik działu sprzedaży krajowej sekcji komunalnej i recyklingowej PRONARU.

Ekspozycja PRONARU świetnie wpisywała się w hasło targów „Gospodarka obiegu zamkniętego – dla człowieka i przyrody”. Pojawiły się na niej innowacyjne maszyny do recyklingu: mobilny przesiewacz bębnowy PRONAR MPB 20.55gh, mobilny rozdrabniacz wolnoobrotowy PRONAR MRW 2.85he i 2.85h, pokład gwiaździsty do mobilnego przesiewacza bębnowego PRONAR MPB 20.55, a także złoty medalista przenośnik taśmowy PRONAR MPT 18g. Oprócz nich PRONAR zaprezentował kompleksową ofertę sprzętu do letniego i zimowego utrzymania dróg. Goście z zainteresowaniem oglądali pługi odśnieżne, posypywarki drogowe, frezy wirnikowe, zamiatarki drogowe, kosiarki bijakowe, wysięgniki do koszenia poboczy czy ciągniki w wersji komunalnej.

Targi POL-ECO-SYSTEM w Poznaniu PRONAR po raz kolejny zalicza do niezwykle udanych. Przedstawiciele firmy przeprowadzili wiele ważnych rozmów z obecnymi, a także potencjalnymi kontrahentami. Z kolei przyznane nagrody oraz słowa uznania z ust odwiedzających tylko potwierdziły dominującą pozycję PRONARU w branży.