Zima już za pasem. W takiej chwili dobrze jest mieć profesjonalny sprzęt, który zapewni skuteczną i bezproblemową pracę w trudnych warunkach. Odpowiedzią na takie wymagania są maszyny do zimowego utrzymania dróg firmy PRONAR. Szeroka gama obejmująca ponad 60 pługów i posypywarek umożliwia spełnienie wymagań nawet najbardziej wymagających klientów.

Przy zimowych pracach świetnie sprawdzają się montowane na traktorach pługi PRONAR PUV-M. Charakteryzują się zmodyfikowanym kształtem odkładnicy, co pozwala w pełni wykorzystać powierzchnię roboczą. Ich dodatkową przewagą jest dzielony na cztery części lemiesz, a także amortyzacja jego poszczególnych segmentów, co zapewnia idealne dopasowanie do odśnieżanego podłoża. Dzięki zastosowaniu opcjonalnych stalowych można usuwać twarde lepy śniegu czy lód.

Kolejną serię profesjonalnych maszyn do zimowego utrzymania dróg stanowią pługi samochodowe PU-S. Każdy z nich, oprócz centralnie zamontowanej odkładnicy, jest wyposażony w niezależny układ hydrauliczny zasilany elektrycznie z nośnika. Sterowanie systemem odbywa się z kabiny samochodu, co wyraźnie poprawia komfort użytkowania.

Najbardziej wymagający klienci do nietypowych zastosowań także znajdą coś dla siebie w ofercie PRONARU. Jedną z propozycji jest pług PUT-S58. Składa się z dwóch odkładnic regulowanych hydraulicznie. Ustawienie ich obok siebie pozwala na osiągnięcie ponad 5 metrów szerokości roboczej. Dobrym wyborem jest także połączenie centralnego pługu PUL-S45 i bocznego PUB-S33 montowanego między osiami. Wtedy szerokość robocza to prawie 4 metry. Oprócz klasycznych pługów dostępne są też odśnieżarki wirnikowe.
PRONAR ofw w czasie pracy
Ofertę posypywarek otwiera najmniejszy model PS-250. Jest świetnym wyborem w mniejszych gospodarstwach rolnych, które dysponują niewielkimi ciągnikami, a także w miastach do utrzymania chodników. Łatwość załadunku, solidna konstrukcja oraz wysoka użyteczność sprawiają, że to maszyna, którą często wybierają nasi klienci. W sprzedaży dostępny jest też wariant o pojemności powiększonej z 250 do 500l – PS-250M. Świetnym uzupełnieniem tej posypywarki są przystosowane do montażu na ciągnikach o niewielkiej mocy modele pługów serii PU.

Łatwość obsługi i świetne parametry robocze to cechy charakterystyczne posypywarek HZS-10, HZW-150 i HZW-200 agregowanych z ciągnikami. Są to samozaładowcze urządzenia o dużych możliwościach regulacji, co pozwala radzić sobie zarówno na wąskich traktach jak i szerokich ulicach.

Bogata oferta produktów PRONAR do zimowego utrzymywania dróg to także posypywarki montowane na samochodach. Najmniejsza z nich EPT-15 umożliwia zagregowanie nawet z autami o dopuszczalnej masie całkowitej nie przekraczającej 3,5t. Do większych podwozi samochodów ciężarowych przeznaczona jest posypywarka PRONAR HPT25 z napędem hydraulicznym. Jej elementem wyposażenia dodatkowego jest system GPS, który pozwala na pełną kontrolę nad sprzętem.

Do samochodów ciężarowych o ładowności powyżej 10 ton PRONAR proponuje serie posypywarek PT40 oraz PT70. Ich pojemności to odpowiednio od 4,5 do 6 m3 i 7, 8 lub 9 m3. Układ zraszania solanką o łącznej pojemności 1800l w PT40 i 2700l w PT70 umożliwia podawanie jej do mechanizmu rozrzucającego. Zastosowanie zbiorników o tak dużej pojemności zdecydowanie zwiększa wydajność pracy.

PRONAR jako lider branży oferuje rozwiązania świetnie dopasowane do potrzeb klienta. Są to rozwiązania odpowiednie zarówno dla osób prywatnych, jak i firm zajmujących się zimowym utrzymaniem. W celu przedstawienia konkretnej oferty zapraszamy do bezpośredniego kontaktu z naszymi przedstawicielami handlowymi. Odpowiedzą na wszystkie pytania i doradzą przy wyborze najlepszego sprzętu.
dol