W najnowszym rankingu tygodnika „Wprost” PRONAR zajął pierwsze miejsce w kategorii „Producenci maszyn”. W 100 proc. polskiej firmie z Podlasia udało się przegonić nawet światowych gigantów.

O zwycięstwie PRONARU zadecydowały przychód w wysokości 608 mln zł i zysk na poziomie 23 mln zł. Na drugim miejscu uplasował się John Deere Polska Sp. z o.o. Trzecia lokata to CLAAS Polska Sp. z o.o. PRONAR, jako jedna z nielicznych firm, które zwyciężyły w swoich kategoriach, jest tylko i wyłącznie w polskich rękach.


Nagrodę w imieniu PRONARU odebrał Marcin Nowotka. W krótkiej przemowie wspomniał o nadchodzącym 30-leciu firmy oraz o ogromnych sukcesach. PRONAR jest bowiem niekwestionowanym liderem sprzedaży przyczep w Polsce, a w Niemczech zajmuje drugą lokatę. Z kolei w produkcji kół tarczowych znajduje się obecnie na trzecim miejscu na świecie. Firma już teraz eksportuje swoje produkty do ponad 60 krajów. W planach jest ekspansja na kolejne.

Ranking „Wprost” powstał po raz pierwszy. „Złota Setka Polskiego Rolnictwa” powstała w oparciu o dane największych spółek z branży. Pod uwagę brano główne wskaźniki finansowe.

PRONAR z powodzeniem wciąż może zatem tytułować się liderem branży. Otrzymane nagrody motywują jednak do jeszcze bardziej wytężonej pracy, aby za rok powtórzyć ten sukces i po raz kolejny sięgnąć po miano największego producenta maszyn.