W połowie maja w Ułężu (woj. lubelskie) odbyła się kolejna edycja targów Zielone Agro Show. Wzięło w nich udział około 150 firm, które zaprezentowały wiele produktów i usług oraz ponad 30 tys. zwiedzających. W imprezie uczestniczył także Pronar.

Wśród wielu prezentowanych przez firmę z Narwi maszyn szczególną uwagę odwiedzających przyciągały: rozrzutnik N262/1, limitowana wersja przyczepy PT612L oraz koreańskie ciągniki marki TYM, których Pronar jest w Polsce wyłącznym dystrybutorem (oferta obejmuje modele o mocy od 25 do 130 KM). Na stoisku Pronaru znalazły się także: kosiarka PDT300, przetrząsacz pokosów PWP900, zgrabiarka ZKP800 oraz owijarka Z245.

Zielone Agro Show jest jedyną Polsce imprezą poświęconą kompleksowemu zagospodarowywaniu zielonek i produkcji pasz dla zwierząt. Na stoiskach można było zobaczyć wszystko, co jest potrzebne do pozyskiwania wysokiej jakości zielonek: nasiona, nawozy, a także maszyny do ich obróbki i dozowania. Duże zainteresowanie hodowców wzbudzały specjalistyczne suplementy i dodatki paszowe dla zwierząt, folie rolnicze oraz wyposażenie budynków inwentarskich. Wiele spośród wystawianych maszyn było także prezentowanych podczas pokazów pracy.