Od 1 do 4 października w Kirowogradzie odbyła się kolejna wystawa techniki rolniczej „AgroEkspo 2015”. W imprezie wzięło udział około 370 firm, których ekspozycje zajęły łączną powierzchnię ponad 40 000 m2. Wśród wystawców „AgroEkspo” było min. 28 ukraińskich przedsiębiorstw maszynowych, 26 szkół i instytucji badawczych a także kilku najbardziej znaczących dystrybutorów w zakresie sprzedaży maszyn rolniczych działających na terytorium Ukrainy.

Powierzchnia wystawy została podzielona na halę wystawową i plac ekspozycyjny. Do dyspozycji firm była oddana powierzchnia kilkunastu hektarów do pokazów sprzętu w czasie pracy. Prezentacje odbywały się przez dwa dni i przyciągnęły tłumy widzów.

„AgroEkspo” jest jedną z największych branżowych imprez targowych na terenie Ukrainy dodatkowo odbywa się w najbardziej rozwiniętym rolniczo rejonie.

Zorganizowanie wystawy „AgroEkspo” w centrum Ukrainy,  w jednym z największych rolniczych regionów kraju, sprawiło, iż łączna liczba odwiedzających targi w ciągu 4 dni wyniosła ponad 18000 osób. Wśród zwiedzających był min. Minister Rolnictwa Ukrainy, odwiedzający przybyli na wystawę z wielu stron Ukrainy,  nie zabrakło też gości z Niemiec, Polski, Rosji, Mołdawii, Białorusi i innych krajów. Głównymi organizatorami wystawy byli: Ministerstwo Polityki Rolnej i Żywności Ukrainy, Stowarzyszenie firm-producentów maszyn i urządzeń dla rolników „Ukragromasz” oraz Ogólnoukraiński Związek Organizacji Pozarządowych „Ukraińskie stowarzyszenie rolnicze inżynierów”.

Na targach firmę Pronar reprezentował dealer. Zainteresowaniem cieszył się rozrzutnik obornika N262/1, ładowacze czołowe i osprzęt rolniczy. Sprzęt firmy PRONAR jest znany na terenie Ukrainy jako niezawodny i mogący konkurować z największymi światowymi producentami, potwierdziła to liczba odwiedzających stoisko.

Zapraszamy do fotogalerii: