Podczas uroczystej gali w Uniwersyteckim Centrum Kultury w Białymstoku firmie z Narwi wręczono nagrodę specjalną w rankingu „Innowacje 2017” za zautomatyzowaną linię do spawania kół tarczowych oraz mobilną przerzucarkę kompostu PRONAR MBA 4512g.

To już kolejna nagroda dla Pronaru za innowacyjność. Jest potwierdzeniem tego, że firma z Narwi stawia na najnowocześniejsze technologie oraz wysoko wykwalifikowanych pracowników.

Organizatorami rankingu byli Kurier Poranny, Naczelna Organizacja Techniczna oraz Strefa Biznesu. Nagrodę przyznano na podstawie ankiet, rozmów i wizyt w zgłoszonych firmach. Kapitułę rankingu stanowili: Anna Daszuta-Zalewska, dyrektor Białostockiego Parku Naukowo-Technologicznego, Jerzy Pszczoła, Jerzy Ickiewicz, Jerzy Wołkowycki – eksperci Naczelnej Organizacji Technicznej w Białymstoku (współorganizator rankingu bok Kuriera Porannego), Dariusz Bogdan, prezes Parku Naukowo-Technologicznego Polska Wschód w Suwałkach, Andrzej Kiełczewski, prezes Parku Przemysłowego Łomża oraz Tomasz Stypułkowski, prezes Instytutu Innowacji i Technologii Politechniki.

Zautomatyzowana linia do spawania kół tarczowych to kolejny element opracowywanej i wciąż rozwijanej przez inżynierów Pronaru autorskiej linii produkcji felg. Jej wdrożenie pozwoliło zaoszczędzić czas potrzebny do produkcji oraz zminimalizować ryzyko ludzkiego błędu. Linia do spawania powstała przy udziale firmowego Centrum Badawczo-Rozwojowego.

Przerzucarka kompostu PRONAR MBA 4512g to odpowiedź na światowe zapotrzebowanie na wysokowydajne maszyny wspomagające efektywne zagospodarowanie odpadów. Wyposażona w ekologiczny silnik, napęd gąsienicowy oraz wał o średnicy 1,2 m ma wydajność przerzucania nawet 3000 m3 na godzinę. Świetne parametry oraz przemyślana konstrukcja skutecznie przykuły uwagę klientów z różnych stron świata podczas międzynarodowych targów recyklingowych IFAT w Monachium.

Firma Pronar od lat jest wielokrotnie nagradzana – m.in. prestiżowymi Złotymi Medalami Międzynarodowych Targów Poznańskich. Liczne wyróżnienia niezwykle cieszą, ale i zobowiązują do dalszej, jeszcze bardziej wytężonej pracy.