Na sali konferencyjnej fabryki PRONARU w Hajnówce odbyło się kolejne spotkanie Powiatowego Forum Rolników. Wydarzenie zorganizowano pod patronatem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi Krzysztofa Jurgiela.

Podczas spotkania prelegenci poruszyli bieżące tematy ważne z punktu widzenia każdego rolnika. Chętnych do posłuchania nie brakowało. Uczestnicy mieli również możliwość zadawania pytań i prowadzenia dyskusji.

Przedstawiciele Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa mówili o płatnościach obszarowych. Reprezentanci Podlaskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Szepietowie edukowali w temacie Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2014-2020 i zasad korzystania z usług doradczych. O strategii zrównoważonego rozwoju wsi, rolnictwa i rybactwa do roku 2030 mówili przedstawiciele Podlaskiego Urzędu Wojewódzkiego i Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi.


W dalszej części swoje wystąpienia zaprezentowali przedstawiciele Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa, Wojewódzkiego Inspektoratu Weterynarii oraz KRUS. Poruszali tematy m.in. bioasekuracji czy ubezpieczeń w rolnictwie. Powiatowe forum zamknęli przedstawiciele Pronaru, którzy opowiedzieli o działalności firmy i jej ofercie.