Rynki afrykańskie sa rynkami szybko rozwijającymi się, co oznacza duży potecjał dla biznesu – także tego z sektora rolniczego. Dlatego w dniach 12-13 września tego roku w Kenii odbędą się targi Farm-tech Expo. Jest to impreza, która ma na celu wdrożenie innowacji do kenijskiego rolnictwa i, jak informuje organizator, wprowadzenie go w 21-wszy wiek. Pronar konsekwentnie realizując swoją strategię poszerzania rynków na wszystkich kontynentach, zaprezentuje tam swoją ofertę.

Na powierzchni 15 tys. m2 pojawi się ponad 4000 profesjonalistów z prawie 100 firm zarówno z samej Kenii, jak i innych stron świata – również z Polski, której reprezentantem będzie Pronar. Jak zapowiadają organizatorzy, profil odwiedzających będzie bardzo różny – od małych i początkujących farmerów po właścicieli dużych areałów, inwestorów lokalnych i zagranicznych, dealerów, międzynarodowych dostawców czy przedstawicieli rządu i ministerstw.

Pomysł targów inspirowany był bliźniaczą imprezą, która z dużymi sukcesami odbywa się od czterech lat w Zambii. Targi Farm-tech Expo Kenya będą platformą dla spotkań uczestników działających w różnych dziedzinach rolnictwa, pośredników, dealerów maszyn i samych rolników. Ci ostatni będą mieli okazję zapoznać się z najnowszymi technologiami, które zwiększą produktywność gospodarstw.