Dnia 18. grudnia fabrykę PRONARU w Narwi odwiedzili Podsekretarz Stanu Ministerstwa Rozwoju Pani Jadwiga Emilewicz oraz Pan Stanisław Derehajło – doradca Wiceprezesa Rady Ministrów. Uczestniczyli w spotkaniu z kadrą kierowniczą oraz inżynierską firmy.

Po przywitaniu gości Prezes Rady Właścicieli PRONARU Pan Sergiusz Martyniuk rozpoczął oprowadzanie po fabryce w Narwi. Pierwszym odwiedzonym działem była Pneumatyka i Hydraulika, gdzie zaprezentowano proces powstawania różnego rodzaju siłowników i przewodów hydraulicznych z wykorzystaniem nowoczesnego parku maszynowego. Dalsze etapy to już malarnie oraz montaż przyczep. Następny w kolejności był Wydział Kół Tarczowych, gdzie goście z ogromnym zainteresowaniem oglądali proces produkcji felg na maszynach zaprojektowanych i wykonanych przez inżynierów PRONARU. Wrażenie zrobił na nich też ogromny magazyn kół. To dobitnie pokazywało nie tylko możliwości produkcyjne firmy, ale również duży popyt na produkty. PRONAR jest bowiem trzecim producentem kół tarczowych na świecie.

Prezes Rady Właścicieli Sergiusz Martyniuk z dumą zaprezentował nowoczesne i świetnie wyposażone Centrum Badawczo Rozwojowe otwarte w 2015 roku. Była to dobra okazja do zobaczenia, jak szczegółowe i dogłębne są testy produktów PRONARU oraz materiałów, z których się je wykonuje. Goście zadawali liczne pytania i byli pod dużym wrażeniem rozpoczętych projektów, nad którymi pracują teraz inżynierowie PRONARU.

Kulminacyjnym punktem było spotkanie z kadrą kierowniczą oraz inżynierską na sali konferencyjnej Centrum Badawczo Rozwojowego. W krótkiej przemowie Prezes Rady Właścicieli Sergiusz Martyniuk podkreślał niezwykle istotną rolę innowacyjności oraz wykwalifikowanych pracowników w dalszym rozwoju firmy i przekładaniu się tego na bardzo dobrą sprzedaż.

– Przez prawie 30 lat zrobiliśmy bardzo dużo. Dzieje się to dzięki Wam inżynierowie. Innowacje mogą bowiem rodzić się tylko w firmach, gdzie jest do tego odpowiedni kapitał ludzki. Badania zaczynaliśmy od felg. Dzisiaj jesteśmy na trzecim miejscu na świecie. W przyczepach z kolei mamy niekwestionowane pierwsze miejsce w Polsce, a jeśli chodzi o Niemcy to jest to druga lokata. Nasz klient jest klientem wymagającym i wie co robi. Dlatego też podwójnie cieszy to, że wybiera akurat nas. To motywuje do jeszcze większej innowacyjności. Wielokrotnie mówił o niej sam premier Mateusz Morawiecki. Cieszy mnie to, że zwraca na to uwagę, bo my jego program realizujemy już od samego początku powstania firmy – mówił Prezes Rady Właścicieli Sergiusz Martyniuk.


Głos zabrała też Podsekretarz Stanu Jadwiga Emilewicz. Nie szczędziła słów uznania dla tak wielkiego przedsięwzięcia jakim jest cała firma PRONAR.

– Takie miejsca powstają nie tylko dzięki wielkiej wyobraźni właścicieli, ale także dzięki zespołom ludzi, którzy tworzą takie dzieła. Bez Państwa inteligencji, zaangażowania i pracowitości PRONAR nie wyglądałby teraz tak imponująco. Takie miejsca jak to gdzie dzisiaj jesteśmy, pozwalają wierzyć, że jesteście konkurencyjni na całym świecie i budujecie coś, co można nazwać bogactwem narodu. PRONAR to w 100 proc. polska firma, która może być wzorem i do której można przyjeżdżać, i uczyć się nie tylko co produkować, ale też w jaki sposób – usłyszeli zebrani na sali konferencyjnej.

Po spotkaniu Prezes Rady Właścicieli zabrał gości na krótką prezentację fabryk z lotu ptaka na pokładzie swojego samolotu. Maszyna wzbiła się w powietrze z przyzakładowego lotniska w Narwi. Dzień zakończył się wspólnym obiadem, podczas którego goście mieli okazję porozmawiać z kadrą inżynierską i wymienić się spostrzeżeniami na temat obecnej sytuacji gospodarczo-ekonomicznej oraz warunków polskich przedsiębiorców.