W uroczystości otwarcia nowej hali Pronar w Narewce udział wzięli m.in.: wicepremier i Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego Jarosław Gowin, przedstawiciele władz lokalnych i samorządowych, służb mundurowych, duchowni oraz Zarząd i pracownicy Spółki Pronar. Spotkanie rozpoczęło się w Narwi, gdzie zaproszeni goście zwiedzili główną fabrykę i Centrum Badawczo- Rozwojowe Pronar. Kolejnym punktem było spotkanie Ministra z pracownikami, gdzie oprócz przemówienia znalazł się czas na pytania i dyskusję na temat emigracji polskich studentów i naukowców na Zachód Europy oraz dewaluacji wyższego wykształcenia w Polsce. Po konferencji uczestnicy przejechali do fabryki w Narewce, gdzie dokonano symbolicznego przecięcia wstęgi, a obecni duchowni poświęcili nowe hale produkcyjne.

Minister Jarosław Gowin podkreślał, że jest zaskoczony wielkością całego przedsiębiorstwa, które składa się z 7 fabryk zlokalizowanych na terenie woj. podlaskiego.
Chciałbym wyrazić swój podziw dla tego co zrobiliście – mówił Jarosław Gowin – W pierwszej kolejności słowa uznania należą się prezesowi Firmy, Panu Sergiuszowi Martyniukowi, bo to przedsięwzięcie nie powstałoby bez charyzmatycznego lidera, kogoś kto poświęca temu przedsięwzięciu każda wolna minutę swojego życia, kogoś kto ma wielką ideę, a ta firma zrodziła się z idei. Ale żaden najbardziej charyzmatyczny przywódca nie poradzi sobie bez znakomitego zespołu, a Państwo taki właśnie zespół tworzycie.”

Rozbudowa zakładu w Narewce to kolejny etap strategii rozwoju naszego przedsiębiorstwa. Pronar od niemal 30 lat dynamicznie się rozwija, zdobywając uznanie na rynku lokalnym, krajowym i światowym. Bycie liderem w wielu dziedzinach zobowiązuje. Jeszcze dekadę temu rynek i klient nie byli tak wymagający. Obecnie oprócz jakości, przy wyborze produktu zasadnicze znaczenie ma dostępność, termin realizacji zamówienia, możliwość dostosowania produktu do indywidualnych potrzeb i przede wszystkim atrakcyjna cena.

Jednym z czynników, które mogą zapewnić te składowe jest optymalizacja procesów produkcyjnych, w taki sposób, aby z jednej strony zmniejszyć koszty, z drugiej strony przyspieszyć i zwiększyć produkcję wyrobu. Takie rozwiązania umożliwiiają min.: inwestycje w nowe zakłady, a co się z tym wiąże w nowoczesny park technologiczny i nowe miejsca pracy.

Pierwszym etapem strategii rozwoju była rozbudowa Fabryki Pronar w Siemiatyczach, gdzie pod koniec ubiegłego roku ruszyła praca w nowo wybudowanej hali produkcyjnej. Teraz przyszła kolej na fabrykę w Narewce (woj. podlaskie), gdzie 3 marca nastąpiło uroczyste otwarcie nowej hali produkcyjnej. Powierzchnia użytkowa dotychczasowej fabryki została powiększona niemal dwukrotnie z obecnych 14,6 tys. m2 do 26,9 tys. m2, kubatura całej fabryki to teraz 303 440 m3.

Narewka_INFOGRAFIKA_mała

Fabryka w Narewce specjalizuje się w produkcji przyczep specjalistycznych, wielkogabarytowych oraz tarcz do felg.
Rozbudowa fabryki, pozwoliła na znaczne zwiększenie mocy produkcyjnych, przyspieszyła procesy wytwarzania maszyn i komponentów, a dzięki zastosowaniu najnowszych rozwiązań technologicznych, zostały stworzone nowoczesne linie montażowe i powstały nowe stanowiska pracy.

Zapraszamy do fotogalerii:

 


Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz