W oparciu o sprawdzoną konstrukcję oferowanych już przyczep belowych, Pronar wprowadza do oferty nową, dwuosiową przyczepę T027M. Można nią przewieźć do 34 bel.

T027M jest już szóstą produkowaną w Pronarze dwuosiową przyczepą do transportu bel (pozostałe modele to: T022, T022M, T025, T025M, T025KM). Znajdzie zastosowanie w gospodarstwach o mniejszych areałach oraz w firmach, w których może być używana do transportu bel słomy lub sianokiszonki i przewozu ładunków wymagających dużych, płaskich powierzchni, np. palet, skrzyń czy zbiorników typu mauser.

Długość powierzchni ładunkowej to 8500 mm. Można ją jednak wydłużyć o 1100 mm po wysunięciu tylnej ramy. Wtedy możliwe jest przewiezienie 34 zamiast 30 bel. Przednie i tylne drabinki oporowe mogą być ustawione w dwóch pozycjach: pionowej i odchylonej o 15°. Zmiana pozycji nie wymaga użycia narzędzi, gdyż następuje poprzez zwolnienie sprężynowego rygla.

Platforma ładunkowa przyczepy T027M jest zawieszona na resorach parabolicznych. Układ jezdny oparto na dwóch osiach przystosowanych do jazdy z prędkością 40 km/h (osie są również produkowane w Pronarze). Atutem przyczepy T027M jest wzmocniona platforma załadowcza wykonana z blachy o grubości 3 mm z wyprofilowanymi rantami bocznymi oraz otworami do mocowań pasów w obrzeżach bocznych. Zastosowanie podłużnic wykonanych z dwuteownika zmniejszyło ryzyko uszkodzenia w porównaniu z konstrukcjami opartymi na profilach zamkniętych.

Przyczepa PRONAR T027M jest wyposażona w obrotnicę o średnicy 1100 mm, która pozwala na obrót o 360°. Zapewnia to bardzo dużą zwrotność, zarówno na drodze, jak i na polu. Łączenie z ciągnikiem ułatwia dyszel ze sprężyną utrzymującą go w górze. Bogata lista opcji pozwala na odpowiednie dopasowanie przyczepy do konkretnych potrzeb.

Podstawowe dane techniczne standardowej wersji przyczepy PRONAR T027M
Dopuszczalna masa całkowita (kg) 18000
Ładowność (kg) 13200
Długość powierzchni ładunkowej (rama tylna: wsunięta/wysunięta) [mm] 8500/9600
Wysokość platformy od podłoża (mm) 1110
Rozmiar ogumienia 445/45 R19.5

PRONAR T027M dołącza do ponad 120 modeli przyczep firmy z Narwi. Tak szerokie portfolio pozwala zaspokoić zróżnicowane potrzeby klientów. Atutem przyczep Pronaru jest ich wysoka jakość oraz konkurencyjna cena. O dużym zaufaniu kupujących świadczą świetne wyniki sprzedaży. Pronar jest od 2003 roku niekwestionowanym liderem rejestracji przyczep w Polsce. W Niemczech jest to wysokie, drugie miejsce. Pełną gamę przyczep Pronaru oraz pełne dane techniczne oraz opcjonalne wyposażenie T027M można sprawdzić w aktualnym katalogu.