Nasze maszyny pracują na polach i farmach w najdalszych zakątkach świata. Począwszy od Japonii, Kazachstanu, po Argentynę, Urugwaj czy Nową Zelandię.

Wczoraj przekonał się o tym Minister Rolnictwa  Serbii , który z wielkim zainteresowaniem oglądał produkcję i gotowe wyroby naszej firmy.

„Prof. Stevo Mirjanić, minister rolnictwa Republiki Serbskiej BiH, poznał w czwartek ofertę i możliwości produkcyjne Pronaru, jednego z liderów branży maszyn rolniczych i komunalnych Europie.

Zainteresowanie tym przedsiębiorstwem wynika ze specyfiki regionu Banja Luka. Banja Luka to stolica Republiki Serbskiej, będącej autonomiczną częścią Bośni i Hercegowiny.

Jak opowiadał w Izbie Przemysłowo-Handlowej Goran Racić, prezes Izby Gospodarczej regionu Banja Luka, struktura gospodarcza regionu jest bardzo podobna do podlaskiej. Znajduje się tu m.in. fabryka maszyn rolniczych, która kiedyś miała największą produkcję w całej Jugosławii. Była też uznanym eksporterem. Po burzliwych wydarzeniach w tym regionie, jej znaczenie spadło i dlatego jest zainteresowana każdą formą współpracy, która może wpłynąć na jej rozwój. Goran Racić zwracał też uwagę, że w reprezentowanym przez niego regionie wielkość gruntów rolnych przypadających na głowę mieszkańca jest największa w Europie. A branża drzewna wykazuje się największa dynamiką wzrostu w stosunku do pozostałych w gospodarce kraju. Prezes Izby Gospodarczej Banja Luki zwracał też uwagę na siłę energetyki: oparta na źródłach naturalnych, jak wiatr czy woda, energia jest tu tania, co – jak podkreślał gość podlaskich przedsiębiorców – wpływa na opłacalność prowadzonych tam biznesów.”

Źródło: http://www.poranny.pl/strefa-biznesu/wiadomosci/z-regionu/a/minister-rolnictwa-republiki-serbskiej-odwiedzil-pronar-zdjecia-wideo,12225363

Fotogaleria: