Międzynarodowe Targi Budownictwa Drogowego Autostrada-Polska już po raz dwudziesty piąty zagościły do Kielc. Podczas trzech dni od 14 do16 maja najważniejsze firmy z branży drogowej i budowlanej spotkały się w celu prezentacji najnowocześniejszych technologii dostępnych w Polsce i na świecie.

Na tej imprezie nie mogło oczywiście zabraknąć firmy Pronar.  Mimo niesprzyjającej pogody nasze stoisko cieszyło się sporym zainteresowaniem. Nasi goście szczególną uwagę zwrócili na mobilny przesiewacz bębnowy MPB 20.55G który znajduje zastosowanie przy recyklingu odpadów budowlanych,  produkcji kruszyw czy ziemi ogrodowej. Nie mniejszym zainteresowaniem cieszyły się również mobilne przenośniki taśmowe MPT 24g/1 oraz MPT 15g/1  wykorzystywane do hałdowania materiałów sypkich na kopalniach kruszywa czy składach węgla.

Wysoka jakość i innowacyjne rozwiązania zastosowane w tych urządzeniach zauważone zostały również przez organizatorów Targów Autostrada, którzy wyróżnili nasze produkty złotym medalem targów.

Na uroczystej gali z rąk Ministra Infrastruktury Andrzeja Adamczyka otrzymaliśmy medal za linię mobilnych przenośników taśmowych PRONAR MPT 15g, 18g, 18/1g, 24g, 24/1g. Zarząd Targów Kielce złożył nam gratulacje oraz wyrazy uznania z okazji 30-lecia istnienia firmy.