W dniach 11-12 czerwca 2016 r. odbyły się Mazowieckie Dni Rolnictwa. Gospodarzem targów już po raz siedemnasty- był Mazowiecki Ośrodek Doradztwa Rolniczego Oddział Poświętne .

Impreza cieszyła się ogromnym zainteresowaniem zarówno wystawców jak i zwiedzających. W targach swoje produkty prezentowało blisko pół tysiąca wystawców. W tych dwóch dniach „Mazowieckie Dni Rolnictwa” odwiedziło blisko kilka tysięcy zwiedzających, nie tylko z woj. mazowieckiego ale i z całej Polski. Odwiedzający mogli zobaczyć najnowocześniejsze maszyny rolnicze zapoznać się z nowościami, technologią sprzętu rolniczego, obejrzeć nowe techniki upraw na polu doświadczalnym oraz najnowsze osiągnięcia w hodowli zwierząt. Była to doskonała okazja do wymiany doświadczeń rolników z producentami i firmami sprzedającymi maszyny rolnicze.

Wśród firm , które prezentowały swoje maszyny rolnicze, znalazł się również Pronar, reprezentowany przez dilerów z Mazowsza, „AGROSERWIS MAZOWSZE”z Goślic, „ROLMECH” z Płońska, „POL-AGRA” z Płońska , Roltech z Poniat. Dilerzy pokazali całą gamę maszyn Pronaru od komunalnych, zielonkawych , osprzętu, przyczep oraz ciągników. Dużym zainteresowaniem cieszył się nowoczesny ciągnik serii P5 – 106 konny PRONAR 5340 z silnikiem DEUTZ oraz ciągniki Kioti, szczególnie modelem RX7320 z ładowaczem w cenie 99900 zł netto.

Właściciel Firmy „AGROSERWIS MAZOWSZE” Pan Janusz Jaroszewski z tegorocznej wystawy był zadowolony „ogólnie było więcej zwiedzających niż rok temu, myślę , że dopisała pogoda. Duże było zainteresowanie ciągnikiem PRONAR-5340 oraz ciągnikami Kioti. Przyczepy wśród rolników są znane na rynku i ich nie trzeba reklamować chociaż tutaj pokazaliśmy siedem modeli. Uczestnictwo w targach pozwoliło mam nawiązać kontakty z potencjalnymi odbiorcami na maszyny PRONARU”.