Robert Kawęcki, 42-letni rolnik z miejscowości Strzakły (woj. lubelskie) został zwycięzcą konkursu Jeśli przyczepa, to Pronar z wartą ponad 50 000 zł przyczepą rolniczą PT606 jako nagrodą główną. Pozostałe z ufundowanych nagród trafią wkrótce do 36 innych osób i firm, które zdecydowały się wysłać zgłoszenia. Warunkami udziału w konkursie były zakup naszych maszyn oraz wymyślenie hasła reklamowego marki Pronar.

Laureat prowadzi z rodziną blisko 20-hektarowe gospodarstwo rolne na terenie gminy Międzyrzec Podlaski. W rozmowie telefonicznej p. Robert nie krył radości z wygranej. Dowiedzieliśmy się również, że maszyna, którą ostatnio zakupił nie była pierwszym rozwiązaniem Pronaru, które pomaga mu podczas pracy w gospodarstwie. Sylwetkę laureata wkrótce przybliżymy w naszych mediach społecznościowych oraz na łamach nadchodzącego wydania „Kwartalnika Pronar”.

Będąca nagrodą główną przyczepa PT606 to jeden z najbardziej popularnych modeli wybieranych przez polskich rolników. Ta sześciotonowa trójstronna wywrotka dwuosiowa posiada skrzynię ładunkową przystosowaną do transportu europalet, dzięki czemu doskonale sprawdza się nie tylko  gospodarstwach rolnych, ale również np. w firmach komunalnych. Egzemplarz maszyny, który trafi do laureata został dodatkowo doposażony w nadstawy zwiększające jej objętość, rolowaną plandekę ze stelażem i balkonem do jej obsługi oraz rynnę szybra zsypowego.

Sukcesywnie kontaktujemy się również z pozostałymi laureatami, którzy otrzymali inne cenne nagrody. Wkrótce trafią do nich rowery, tablety, wkrętarki oraz myjki ciśnieniowe. Sześcioro z nich będzie miało okazję podziwiać dolinę Narwi z powietrza i otrzymać solidną dawkę adrenaliny dzięki ufundowanym przez Pronar lotom szybowcowym.