Już po raz trzeci tygodnik „ Wprost” opracował ranking „Złotej Setki Polskiego Rolnictwa”. Znalazły się w nim przedsiębiorstwa z branży spożywczej i rolniczej, które prowadzą działalność na terenie Polski.
Zwieńczeniem rankingu była uroczysta gala połączona z wręczeniem nagród dla najlepszych firm oraz liderów z poszczególnych segmentów rolnictwa takich jak: producentów pasz, środków ochrony roślin, nawozów, maszyn rolniczych, największych hodowców , dystrybutorów i przetwórców.
Galę rozdania nagród otworzył Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi, pan Jan Krzysztof Ardanowski. Swoją obecnością zaszczycili również przedstawiciele innych jednostek administracji związanych z rolnictwem, takich jak: Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, Izba Zbożowo-Paszowa czy Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa.
W trakcie spotkania najlepszych firm z sektora rolno-spożywczego w Polsce, odbyły się także liczne debaty, dotykające problemów i wyzwań stawianych polskiemu rolnictwu.
Nagrody z rąk ministra odebrali zwycięzcy rankingu „Złota 100” oraz zwycięzcy branżowych „Platynowych 5”.
Firma Pronar została uhonorowana nagrodą specjalną z okazji 30-lecia istnienia firmy, a statuetkę osobiście odebrał nasz prezes Sergiusz Martyniuk.
Niezwykle cieszy fakt, że polskie rolnictwo zostaje doceniane i nagradzane – to przecież jedna z najsilniejszych gałęzi polskiej gospodarki.


Fot.: Materiały „Wprost”

Czytaj więcej:
Nagrodzono zwycięzców rankingu „Złota 100 Polskiego Rolnictwa” tygodnika Wprost
https://biznes.wprost.pl/gospodarka/rolnictwo/10278257/nagrodzono-zwyciezcow-rankingu-zlota-100-polskiego-rolnictwa-tygodnika-wprost.html?utm_source=Wprost.pl&utm_medium=button&utm_campaign=Biznes