Pronar wprowadził zupełnie nowy program finansowania fabrycznego. Dzięki propozycji przygotowanej we współpracy z Santander Leasing nasze maszyny mogą rozpocząć pracę w firmach i gospodarstwach praktycznie od zaraz, bez konieczności wkładu własnego i z oprocentowaniem na poziomie 0 %.

Chcieliśmy dać naszym klientom prostą i możliwie najkorzystniejszą ofertę zakupu maszyn – mówi Marcin Nowotka, dyrektor ds. handlu i marketingu Pronaru. – Jestem przekonany, że razem z partnerami z Santander Leasing osiągnęliśmy ten cel, oferując odbiorcom najlepszy  na rynku system finansowania fabrycznego. Wspierając polskie rolnictwo chcemy zadbać nie tylko o to, aby produkować jak najlepsze maszyny, ale również o ich dostępność dla potencjalnych użytkowników. Tym bardziej, że mimo pandemii nie tylko utrzymaliśmy tempo produkcji, ale też stale wdrażamy nowe rozwiązania. W tym roku swoje premiery będą miały nowe kosiarki i zgrabiarki oraz powiększy się nasza oferta przyczep licząca już ponad 130 modeli.  Na rynku pojawi się nowa, 12-tonowa wydłużona przyczepa paletowa PT612L oraz największa w ofercie Pronaru T900XL. Możemy być pewni, że coraz lepsza oferta w połączeniu ze zwiększoną dzięki finansowaniu dostępnością wzmocni pozycję naszej marki jako pewnego partnera w niepewnych czasach.


Oferowane przez Pronar finansowanie fabryczne jest wygodnym rozwiązaniem pozwalającym znacznie szybciej i na atrakcyjnych warunkach cenowych zakupić nowe maszyny. Rolnicy i firmy mogą skorzystać z oferty nieoprocentowanych pożyczek w trzech wariantach oraz z pożyczki elastycznej na okres do 120 miesięcy z atrakcyjnym oprocentowaniem.

Oprócz specjalnej oferty programu finansowania Fabrycznego Pronar, zainteresowani mogą również skorzystać z szerokiej gamy produktów ubezpieczeniowych, np. ubezpieczenia GAP, które zapewnia ochronę przed stratą finansową w przypadku kradzieży lub zniszczenia finansowanego środka trwałego, czy też ubezpieczenia Bezpieczna Rata zapewniającego spłatę raty w wypadku nieprzewidzianych wydarzeń losowych.

– Jak wskazują nasze dane z końca grudnia sfinansowaliśmy inwestycje w maszyny rolnicze na poziomie ponad 1 mld zł, rejestrując przy tym dodatnią dynamikę prawie 11,6 proc. r/r. – podkreśla Mariusz Artych, dyrektor rynku maszyn i urządzeń w Santander Leasing.W naszej ocenie rolnictwo to branża, która relatywnie słabo odczuła w zeszłym roku skutki pandemii. Źródłem naszego sukcesu na tym rynku od lat są przede wszystkim programy finansowania fabrycznego oraz elastyczne rozwiązania zaoferowane dla klientów i partnerów biznesowych. Tym bardziej cieszy fakt, że dzięki współpracy z profesjonalnym partnerem jakim jest firma Pronar mogliśmy wspólnie opracować z początkiem 2021 r. tak korzystny program, wspomagający realizację kolejnych inwestycji w polskim rolnictwie.

Pronar to dziś wiodący krajowy producent z ponad 30 letnim doświadczeniem i w 100 proc. polskim kapitałem. Posiada 40 proc. w ogólnopolskim rynku przyczep rolniczych. Dodatkowo jest trzecią światową potęgą pod względem produkcji kół do maszyn wolnobieżnych. Firmę tworzy na co dzień 2300 osób, którzy w ośmiu fabrykach pracują nad rozwiązaniami dla firm i rolników. Produkty marki są dziś obecne w 74 krajach świata.