Początek wiosny jest dla dilerów sprzętu rolniczego doskonałym okresem do prezentacji „na żywo” gamy oferowanych maszyn.

Jeszcze zanim na dobre rozpoczną się prace w polu, rolnicy mogą ocenić jakość wykonania, poznać parametry techniczne wielu niezbędnych w ich działalności sprzętów oraz zadecydować o wyborze konkretnego z nich. Dni otwarte u niemieckich dilerów stały się niejako znakiem symbolizującym zakończenie sezonu zimowego oraz sygnałem, iż czas szykować się na czas wytężonej pracy rolnej.

W dniach 8-11 marca w górnej Bawarii wielu rolników zebrało się u dilera sprzętu Pronar, by lepiej poznać narwiańską markę . A było co oglądać. Na nowo wybudowanym placu dilera znalazł się niemal cały przekrój sprzętu transportowego Pronaru.

Niezawodna przyczepa 18-sto tonowa oznaczona symbolem T680 każdego dnia dni otwartych skupiała wokół siebie grono zainteresowanych użytkowników. Nowość w port folio Pronar – przyczepa budowlana T701 HP , była przedmiotem niezliczonej ilość składanych przez dilera ofert , zaś doskonale wyeksponowana przyczepa leśna T644/1 nikogo nie pozostawiała obojętnym.

Celem wielu odwiedzających dni otwarte był zakup przyczepy do przewozu zwierząt . Spośród tej grupy produktowej na placu dilera znalazły się aż trzy modele, więc odwiedzający plac dilera mieli w czym wybierać. Również grupa przyczep belowych była bardzo dumnie prezentowana- pojawiły się modele dwu-i trzyosiowe. Wyposażone w drabinki standardowe i opcjonalne –hydrauliczne zabezpieczenie załadunku potocznie zwane” belówki” budziły spore zainteresowanie.

Rolnicy oglądali przyczepy małe i duże. Specjalistyczne( takie, jak np. wspomniana przyczepa leśna ) oraz uniwersalnego zastosowania przyczepy burtowe o przeróżnym tonażu. Pytań było wiele, ale też wielu odwiedzających wykazywało się dużą wiedzą o maszynach Pronaru.

Zdarzali się odwiedzający, którzy celowo pokonali wiele kilometrów, aby móc dokładniej przyjrzeć się wytypowanemu przez siebie modelowi. Pozwala to śmiało twierdzić, że Pronar zdobył mocną pozycję na niemieckim rynku.