30 października zapisał się złotymi zgłoskami w historii PRONARU. W błysku fleszy oraz w towarzystwie znakomitych gości otwarto oraz poświęcono już siódmą fabrykę firmy. Tym razem na lokalizację wybrano Hajnówkę. Na tym wyjątkowym wydarzeniu pojawili się m.in. przedstawiciele władz państwowych, lokalnych, duchowieństwo, zarząd, pracownicy spółki, a także media.

Prezes Rady Właścicieli Sergiusz Martyniuk w swoim przemówieniu powiedział
o ogromnym kapitale intelektualnym, jaki posiada firma, a także o jej znaczeniu
w regionie oraz całym kraju. Przypomniał też o świetnych wynikach sprzedażowych PRONARU na świecie.

– W 2017 roku zrobiliśmy wielki krok na rynku. Zajęliśmy ogromny kawałek tego tortu.
W produkcji kół mamy trzecie miejsce na świecie, a w Niemczech co druga przyczepa rejestrowana to PRONAR. Do naszego Centrum Badawczo Rozwojowego przyjeżdżają zagraniczni klienci, którzy chcą testować swoje wyroby na najnowocześniejszych urządzeniach – mówił Prezes Rady Właścicieli Sergiusz Martyniuk.

O PRONARZE w samych superlatywach wyrażali się także przemawiający goście. Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Krzysztof Jurgiel powiedział, że firma wpisuje się w politykę państwa mówiącą o jak największym udziale polskiego kapitału w inwestycjach. Marszałek Województwa Podlaskiego Jerzy Leszczyński nazwał PRONAR jedną
z najbardziej innowacyjnych firm w Polsce i na świecie. Burmistrz Hajnówki Jerzy Sirak
z podziwem mówił o tym, że w 29 lat PRONAR stał się koncernem światowym.

Podczas uroczystości pracownikom firmy PRONAR zostały wręczone medale „Zasłużony dla rolnictwa”. Z kolei Prezes Rady Właścicieli Sergiusz Martyniuk z rąk Marszałka Województwa Jerzego Leszczyńskiego otrzymał „Odznakę Honorową Województwa Podlaskiego”.

Fabryka w Hajnówce jest już siódmym zakładem PRONARU zlokalizowanym na Podlasiu. Nowa inwestycja to kolejne miejsca pracy w regionie oraz dodatkowy prestiż dla całego województwa. Przy pomocy nowoczesnego parku maszynowego będą tam produkowane osie, półosie, układy jezdne i przekładnie.

Pozostałe fabryki znajdują się w Narwi (trzy obiekty), Narewce, Siemiatyczach i Strabli. Ich łączna powierzchnia to 80 boisk piłkarskich. PRONAR jest największym pracodawcą
w województwie podlaskim. Zatrudnia ponad 2 tys. osób. Swoje produkty eksportuje do 60 krajów świata. PRONAR posiada własne Centrum Badawczo Rozwojowe wyposażone
w najnowocześniejszy sprzęt wykorzystywany do badania i testowania produkowanych elementów i maszyn.

PRONAR jako stuprocentowo polska firma przez 29 lat swojego istnienia osiągnęła pozycję lidera branży. Dzięki przemyślanym decyzjom i licznym inwestycjom wyznacza światowe standardy i pod wieloma względami wyprzedza konkurencję. PRONAR posiada niezwykle bogatą ofertę przyczep, kół tarczowych (trzecie miejsce na świecie), maszyn i urządzeń rolniczych, komunalnych, recyklingowych, a także elementy pneumatyki i hydrauliki, profile burtowe, osie, układy jezdne i przekładnie. Tak szeroki asortyment umożliwia zaspokojenie potrzeb nawet najbardziej wymagających klientów.